February 2013

NME Awards 2013 - Hottest Male - MATT BELLAMY

28. february 2013 at 13:24 Muse in press
Matt Bellamy byl již poněkolikáté vyhlášen nejvíc sexy mužem hudby!


NME Awards 2013 - BEST FAN COMMUNITY - MUSERS!

28. february 2013 at 13:17 Muse in press

Musers získali již podrhé v řadě ocenění NME za Nejlepší fanouškovskou základnu! V této kategorii byli fanoušci Muse oceněni již v roce 2012. Kapela je na své zapřísáhlé zastánce náležitě pyšná a již jim vyjádřila poctu:


Ve zbývajících dvou kategoriích, kde měli Muse nominaci - Worst Band a Best Band Blog or Twitter, se jim ale cenu získat (v tom prvním případě naštěstí) nepodařilo. Worst Band se stali již podruhé za sebou One Direction a ocenění za Best Twitter si odnesla Alana Haim.

Dom photo 4.5

28. february 2013 at 13:07 | twitter.com |  Dom photos
Matt Bellamy postoval na svém twitteru následující fotku:

Brit Awards 2013 - Muse a Supremacy s orchestrem

21. february 2013 at 11:20 | Anjulii Muse* |  Muse in press
Ve středu, 20. února 2013, se konal 33. ročník předávání ocenění Brit Awards. Muse si při této příležitosti připravili speciální performanci - zahráli Supremacy v doprovodu celého orchestru. Show byla doplněna velkým množstvím pyrotechnických efektů, přestože jejich počet musela kapela z původního počtu kvůli bezpečnosti omezit.

Muse byli nominováni ve dvou kategoriích - Best British Band a Best Live Act. Sošku si ale neodnesli ani v jedné kategorii. Jako Best British Band byli ocenění Mumford And Sons, s pocitem Best Live Act poté Coldplay.

Záznam Supremacy můžete zhlédnout zde:

Koncert Muse k 20. výročí Warchild - devonské trio předvedlo, že nezapomíná jak se ničí hudební nástroje!

20. february 2013 at 21:15 Muse in press
V pondělí, 18. února, mohli fanoušci Muse díky Youtube zhlédnout živý přenos koncertu těchto britů. Muse zahráli charitativní koncert pro organizaci War Child, která oslavila 20. výročí od svého vzniku.
Koncert podobný tomuto neměli fanoušci Muse již nějakou dobu příležitost vidět. Jednalo se, na poměry Muse, o celkem komorní performanci. Dav byl kapele téměř doslova na dosah. Kapela již dříve před vystoupením prozradila, že si koncerty v menších prostorech velice užívá. I pro samotný dav se jednalo o nezapomenutelný zážitek.
Vedle bezkonkurenčního setlistu, do kterého britské trio zařadilo 'starý flák' Dead Star či novější United States Of Eurasia, účastníci zažili i, u Muse dříve běžné, šílenství na stage.
Matthew Bellamy nechal během kytarového sola při Supermassive Black Hole hrábnout do strun i diváky z prvních řad. Během Plug In Baby dokázal zdemolovat jeho kytaru Manson Mirror, se kterou nejen jistou chvíli tloukl, ale v závěru jí prorazi bubeníkův 'kopák' a následně suverénně zahodil. Po skladbě United States Of Eurasia se s grácií vyšvihl na klaviaturu jeho klavíru Kawai, zapózoval a slušně si 'nahoře' i zaskákal.Madness byla jistým fanouškem nazvána jako 'shit', což Bellamy přijal s úsměvem a fanouškovi skladbu věnoval
Na závěr z davu dolétla na podium i maska koňské hlavy, která Bellamyho trefila. Ten ale nelenil a přemluvil bubeníka Dominica Howarda, aby si jí vzal na sebe. Dokonce v ní i krátce zahrál.

Dobrá nálada Muse neopustila očividně ani po koncertě:

Téměř celou performanci můžete zhlédnout zde:

#ASKMUSE s více než půlhodinovým spožděním

18. february 2013 at 20:17 | Anjulii Muse* |  Muse in press
Muse si pro své fanoušky připravili 18. února půlhodinovou možnost pro fanoušky, aby položili kapele své dotazy. Akce, kterou Muse přádají již podruhé, měla začít o půl osmé (+1 GMT).
Kapela se zodpovídáním dotazu začala zhruba o třičtvrtě hodiny později. Své fanoušky nechalo britské trio nedočkavě aktualizující Twitter pouze se sdělením:

"Sorry folks the band are running a bit late for the Q&A. Stay tuned and we'll be with you ASAP! #askmuse #warchildmuse"

Nyní již ale Matthew, Dominic a Chris pečlivě pročítají vaše dotazy. Ptát se můžete prostřednictvím tweetů s označením #askmuse a #warchildmuse. Na položení dotazu a možnosti získat odpověď máte půl hodiny.

Embedded image permalink

Embedded image permalink

Muse dnes zahrají charitativní koncert pro War Child. Živý stream této performance můžete sledovat prostřednictvím Youtube - youtube.com/warchildmuse.

Muse in Rolling Stone Magazine

15. february 2013 at 22:44 Muse in press
Ohlédnutí za prvním rokem tour k desce The 2nd Law v aktuálním rozhovoru s Muse pro magazín Rolling Stone.


War Child - Time Is Running Out z Wembley 2010 volně ke stažení

14. february 2013 at 10:30 Muse in press
War Child při příležitosti vydání alba The Best Of War Child umožňuje volné stáhnutí skladby Time Is Running Out živě z Wembley 2010.
Muse cover verze skladby House Of The Rising Sun se nachází právě na výše zmíněném albu.


Matt photo 1.2 - Matt Bellamy Japanish-look

12. february 2013 at 17:37 Matt photos
Matt Bellamy svým japonským oděvem inspiroval očividně i jiné celebrity. Zejména tedy Ellen Pompeo, představitelku hlavní role v seriálu Chirurgové (Grey's Anatomy).
Grammy 2013 - Muse neproměnili žádnou z nominací

11. february 2013 at 16:23 | Anjulii Muse* |  Muse in press
10. února 2013 se v losangeleském Staples Centre konal 55. ročník předávání hudebních cen Grammy. Muse byli nominováni ve dvou kategoriích - Best Rock Song (Madness) a Best Rock Album (The 2nd Law). Ani jedna z nominací se ale britskému triu proměnit nepodařila. Zlaté gramofonky si v obou kategoriích odnesla skupina The Black Keys.
Slavnostního večera se z Muse účastnil pouze bubeník Dominic Howard, a to pravděpodobně v doprovodu americké modelky a bubenice CariDee English. Zbylí dva členové, frontman Matthew Bellamy a basák Christopher Wolstenholme, odletěli v den předávání Grammy do Londýna se/za svými rodinami.
Swiss Music Awards 2013

10. february 2013 at 19:00 Muse in press
Muse s jejich čerstvým počinem The 2nd Law jsou nominováni v rámci Swiss Music Awards v kategorii Best Album Pop/Rock. V kategorii dále nominaci obdrželi Lana Del Rey, Die Toten Hosen, Züri West, Patent Ochsner či Gölä. Ceny budou předány 1. března 2013.
Hlasovat můžete prostřednictvím následujícího odkazu: swissmusicawards.ch/en

Matt photo 1.1 - Mr. Bing Bellamy

10. february 2013 at 18:25 Matt photos
bellwardholme: New candids. That cant be bing like what happened he was a baby
"Family Portrait"Hudson-Bellamy Wine!

10. february 2013 at 18:09 Matt Bellamy
Nevlastní otec Kate Hudson, Kurt Russel, v jednom z rozhovorů v rádiu prozradil, že Matt Bellamy a Kate Hudson vyrobili jejich vlastní víno. To je nazvané Hudson-Bellamy a bylo určené jen pro jejich rodiny a přátele. Pokud se vám ale do ruky dostane láhev tohoto růžového vína, rozhodně prý nemáte váhat a ochutnat. Údajně totiž patří mezi top 100 na světě a je 4. nejlepší v Kalifornii.25minutový koncert pro 100 lidí - KROQ (8/2/13)

9. february 2013 at 12:15 MUSE Concerts
Dom Howard: "I forgot how fun it was to do a 25 minute gig to 100 people! Cheers to you guys that were there and @kroq !"


Supremacy

8. february 2013 at 20:05 | youtube.com |  MUSE Videa

Best Art Vinyl - The 2nd Law získal bronz

7. february 2013 at 10:42 Muse in press
Ocenění nejhezčího designu obalu vinylové desky bylo předáno již po osmé letos v lednu. The 2nd Law se umístilo na třetím místě. V roce 2009 se Muse umístili v rámci předávání tohoto ocenění na prvním místě, a to s deskou The Resistance.
Muse photoshoot 14.2 - Making of Supremacy video

6. february 2013 at 15:03 MUSE Photoshooty

Oficiální videoklip k singlu Supremacy můžete zhlédnout ZDE!