November 2012

Muse ruší část svých koncertů z důvodu zranění frontmana Matta Bellamyho

29. november 2012 at 21:51 | Anjulii Muse* |  Muse in press
Muse oznámili, že ruší nejbližší nadcházející koncerty Evropského turné. Jedná se o vystoupení v Oslu, Stockholmu a Malmo. Důvodem je zranění frontmana Matta Bellamyho. Ten si (pravděpodobě během dneška) zlomil prsty na noze a několik nadcházejících dní ho bude čekat život o berlích.

"We're very sorry to have to announce that Muse's forthcoming shows in Oslo, Stockholm and Malmo have been cancelled as Matt has broken two bones in his foot. The band have therefore made the difficult decision to cancel these gigs as they feel that they will not be able to do justice to their live show and the fans who have bought tickets with Matt performing on crutches. Muse would like to apologise to all their fans who have tickets to these shows. Refunds will be available from the point of purchase."

O Mattově zranění bylo informováno v předešlém článku: ZDE.

Matt photo 9.8 - Matt Bellamy o berlích

29. november 2012 at 21:00 | twitter.com |  Matt photos
Matthew Bellamy dnes na svém profilu na Twitteru zveřejnil fotografie rentgenu své nohy a sebe samého o berlích. Frontmanovi Muse se totiž přihodila velmi nepříjemná věc - ani ne uprostřed koncertního turné, během kterého cestují po Evropě ale i Americe Asii, si zlomil prsty na noze. Bohužel ho čeká pár dní o berlích. Muse prozatím žádné ze svých koncertů nezrušili. Nejbližší by se měl konat 5. prosince v norském Oslu.HLASOVÁNÍ: Gigwise.com - Best Album Artwork of the Year

29. november 2012 at 11:15 | Anjulii Muse* |  Muse in press
Na hudebním serveru Gigwise.com probíhá další hlasování - tentokrát o nejlepší obal alba! Ve hře jsou pochopitelně i Muse se svým mozkem aneb The 2nd Law! Hlasovat můžete zde:


Dom photo 4.1 (taken by Morgan Nicholls)

29. november 2012 at 10:31 | twitter.com |  Dom photos

HLASOVÁNÍ: Gigwise.com - Best Live Act of the Year

24. november 2012 at 12:15 | Anjulii Muse* |  Muse in press
Na hudebním serveru Gigwise můžete hlasovat o nejlepší živý akt letošního roku. V předních pozicích se nachází Adam Lambert s Queen, Muse anebo The Killers. Pořadí můžete změnit tím, že budete hlasovat prostřednictvím následujícího odkazu:


Dom photo 4.0 - Prague!

23. november 2012 at 19:43 | twitter.com |  Dom photos
"Dom in a bubble, Prague"


Muse kusovka 15.3 - Tom Kirk v Praze!

23. november 2012 at 19:39 | twitter.com |  MUSE kusovky
"Movember day 23. The Tache had an astronomically well timed adventure in Prague today."MUSE V PRAZE PŘEDVEDLI DEFINICI SLOVA PERFEKTNÍ

23. november 2012 at 19:16 | Anjulii Muse* |  MUSE Concerts
Ve čtvrtek, 22. listopadu 2012, v pražské O2 Aréně vystoupilo britské trio MUSE. V rámci turné k aktuálnímu albu The 2nd Law si devoňané udělali zastávku pro plnohodnotný koncert poprvé i v České republice. A výsledek? Nadšená hala, vyřvané hlasivky (i když ty po koncertu stejně nepotřebujete, jelikož jste oněmělí úžasem) a především nezapomenutelné silné dojmy.
Stage, které dominuje obří převrácená pyramida, symbolizující hierarchii lidstva, je zážitek sám o sobě. Pro Muse typické futuristické, kreativní a zamyšlení hodné vizualizace propojené s megalomanskou laserovou show jsou promítány právě především prostřednictvím jí.
O zpěvu anebo zvukové preciznosti snad ani netřeba mluvit, to je u Muse samozřejmost.
A co se týče setlistu, lepší si Praha snad ani nemohla vysnít. Posuďte sami:


Pokud jste na koncertě chyběli, nebo si ho chcete připomenout, můžete zhlédout záznam celé performance ZDE!
Níže v článku najdete fotografie ze včerejšího koncertu.
Matt photo 9.7

18. november 2012 at 22:26 Matt photos


Muse v MF Dnes (středa 14. 11. 2012)

14. november 2012 at 15:15 | Anjulii Muse* |  Muse in press
Recenzi mnichovského koncertu Muse si můžete přečíst v aktuálním článku na serveru iDnes.cz. Článek, lehce rozšířený, vyšel také v tištěné podobě, a to ve středeční Mladé Frontě DNES. Novinový scan najdete níže v článku.Muse - MTV EMA 2012

14. november 2012 at 12:34 MUSE Videa
Muse vystoupili 11. listopadu na ceremoniálu předávání cen MTV EMA, které se konalo ve Frankfurtu. Večerem provázelo velké množství, mimo jiné třeba Heidi Klum.
Muse byli nominováni v kategorii Best Live a Best Rock. Ani v jedné z kategorií ale neuspěli. Best Live získala (překvapivě) hvězda večera Taylor Swift a s cenou za Best Rock odešli Linkin Park.


F0110W.ME - Odkaz ukrytý v oficiálním klipu k písničce Follow Me!

10. november 2012 at 13:21 | Anjulii Muse* |  Muse in press
Mezi 1.42 a 1.43 ve videoklipu ke skladbě Follow Me problikne snímek, ze kterého vskutku jen ti nejpozornější rozeznají, že v pravém dolním rohu obsahuje odkaz na stránku "f0110w.me". Tato stránka vážně existuje! Oficiálně si z ní můžete zdarma stáhnout živou verzi skladby Follow Me z O2 v Londýně, kde Muse vystoupili začátkem října!


Rozhovor s Dominicem Howardem na Novinky.cz: "Češi mají skvělou energii"

9. november 2012 at 22:05 | Anjulii Muse* |  Muse in press
Dnes se v hudební sekci internetového portálu Novinky.cz objevil rozhovor s bubeníkem Muse - Dominicem Howardem. Téměř bez výjimky článek spojený s Muse mile překvapil každého českého fanouška.

Rozhovor směřuje od otázek o českém publiku (o kterém si mimochodem Dominic myslí, že jsou v něm posluchači nadšení a plní energie - doufejme, že nejde o klišé), přes konstrukci jejich nové obrácené-pyramidové stage až k otázce stahování hudby.

"[Praha] Je to krásné město a těším se, že tam tentokrát strávíme víc času, až u vás budeme hrát. V roce 2010 jsme hráli na Rock for People, kde byli skvělí lidé. Nechápu, že nám trvalo tak dlouho, než jsme se tam dostali."

Co se týče setlistu, vyjádřil se Dom následovně:
"Hrát novinky je pro nás zajímavé, protože jsou prostě nové. Ale někdy je skvělé vytáhnout staré věci, které jsme nehráli už léta, a vdechnout jim znovu život."

Muse mezi skladby, hrané během tohoto koncertního turné, zařadili i tvorbu z jejich prvního studiového alba. Převážnou část ale tvoří písně z jejich aktuální desky The 2nd Law. Britské trio se v Praze představí 22. listopadu.


Rock & Pop listopad 2012 - Muse si vysloužili zmínku!

5. november 2012 at 16:26 | Anjulii Muse* |  Muse in press
V aktuálním vydání hudebního magazínu Rock & Pop čtenáři najdou i dvoustránkové povídání o Muse. Nejedná se o recenzi či rozbor aktuálního alba The 2nd Law. Spíše připomíná nějaký plytký výplod redaktora, který dostal za úkol napsat něco o Muse - o kapele, o které nemá ani tušení, co napsat. Mnohem více než seriózně tento text působí jako sbírka článků z hudebních bulvárů.
Ty, kdo Muse nezná, totiž asi zrovna moc nenadchne odstavec o tom, jak baskytarista hrál pod vlivem, nebo že Muse čelí nesmyslnému obvinění za krádež nápadu pro Exogenesis. Když si k tomu přidáte ještě úvod, který končí větami typu "S trochou nadsázky by se dalo říct, že Muse jsou geniální podvodníci...." a jeden odstavec o ovlivnění nejnovějších skladeb hudebníky, jako jsou třeba U2, máte pocit, že možná ani nevíte, o čem jste vlastně měli číst...
Matt photo 9.6

3. november 2012 at 15:48 Matt photos

Chris Wolstenholme opět podporuje Movember. Tentokrát se přidal i Tom Kirk!

3. november 2012 at 15:30 About MUSE
Chris Wolstenholme se, stejně jako minulý rok, připojil k události Movember. Tentokrát se k němu do týmu ale přidal i Tom Kirk! Pomocí odkazů níže můžete přispět libovolnou finanční částkou týmu Muse nebo jeho jednotlivým zástupcům. Jedná se o charitativní sbírku. Výtěžek z ní poputuje na léčbu rakoviny prostaty.Movember vznikl ze spojení slov Moustache a November - jedná se tedy o akci spojenou s knírkem. Spočívá v tom, že si přes celý listopad nechají muži narůstat knírek. Akce se pomalu rozšířila i do České republiky, a to nejen mezi české kapely.

Follow Me official lyrics video

3. november 2012 at 14:51 | youtube.com |  MUSE Videa


Výherní víkend s Muse na Evropě 2

3. november 2012 at 14:25 Muse in press
Ve dnech 3. a 4. listopadu můžete s rádiem Evropa 2 soutěžit o dva lístky na pražské vystoupení Muse a o jejich nejnovější album The 2nd Law. Dva lístky a CD získáte, pokud se dovoláte jako třetí, a to jakmile začne hrát jakýkoliv jejich song. Ve výherním čase, tedy mezi osmou a osmnáctou hodinou můžete očekávat rozličné skladby tohoto britského tria a vysokou frekventovanost výskytu slova Muse. Prozatím byla výherně do éteru vypuštěna Resistance, Undisclosed Desires a Madness.

O lístky a album můžete soutěžit také prostřednictvím T-Music, kde stačí zodpovědět prostou otázku.

The 2nd Law Era - přírůstky do Mattovy sbírky - Manson Carbon!

3. november 2012 at 0:17 About MUSE
V The-2nd-Law-éře Matthew předvedl dvě nové kytary, které se staly novinkou v jeho sbírce Manson Guitar, navrhovaných na míru. Jedná se o elegantní kytary s názvem 'Manson Carbon', v černé a červené barvě (ta je vybavena Mattovým revolučním zakomponovaným kaoss-padem).