October 2012

Muse expandovali do českých rádií

30. october 2012 at 18:54 | Anjulii Muse* |  Muse in press
Jen málokdy se poštěstilo zaslechnout v éteru českých rádií Muse, a to kterýkoliv jejich single. Poslední dobou, pravděpodobně díky jejich blížícímu se pražskému vystoupení, ale začínají pronikat mezi české posluchače čím dál tím víc.

Rádio Beat se snaží lákat na listopadový koncert pravděpodobně nejpilněji. Část pořadu "Svěženky a Machři" byla věnována právě tomuto britskému triu. Moderátor sice nazval, z nepochopitelných důvodů, tvorbu Muse 'monotematickou', na druhou stranu zazněla skladba Liquid State či Unsustainable.

Madness úspěšně proniká do hudebních hitparád, jako je Medúza (průběžně 3. místo) či T-Music Chart (průběžně 6. místo). Evropa 2 tedy po Neutron Star Collision, hrané během éry Twilight, pouští Madness.

Jenže kdy tato Muse-expanze skončí? 23. listopadu, tedy den po jejich pražském vystoupení?


Muse na 6. místě v T-Music chart

30. october 2012 at 18:42 | Anjulii Muse* |  Muse in press
Muse jsou průběžně umístěni v hudební hitparádě T-Music Chart na 6. pozici. Již druhým týdnem pro ně můžete hlasovat a posunout jejich Madness mezi prvních pět!The 2nd Law Era Stage

25. october 2012 at 0:05 | facebook.com |  MUSE Concerts


Bing Bellamy

25. october 2012 at 0:01 | facebook.com |  Matt photos

Bing Bellamy zbožňuje Starlight!

24. october 2012 at 23:57 Matt Bellamy
Po vyhlášení cen Q (kde Muse vyhráli v kategorii "Best Act In The World Today") poskytli členové kapely i několik krátkých rozhovorů. V jednom z nich Matthew Bellamy zodpovídal otázku na téma jeho syna Binghama. Odpověď byla následující:

"Co bych tak mohl říct... Jeho oblíbená skladba je Starlight. Kdykoliv, když jsem pryč na den nebo na dva, pokouší se dostat do iPhonu a podívat se na Starlight. A spustí 'dada dada Starlight', a to mě vážně pobaví."Muse v Praze - Do prodeje se dostala nová várka lístků. Dostaňte se na dosah Muse

24. october 2012 at 23:39 Muse in press
Muse umožnili prodej vstupenek na jejich pražské vystoupení i do neobvyklých sektorů. Diváci díky nim mohou nahlédnout téměř do samotného zákulisí, tedy do oblasti produkce. Jedná se o boční sektory, téměř za podiem, kde se nedaleko nachází organizační zázemí celé show. Vstupenky jsou dostupné v ceně 1190,- Kč.


@CTWolstenholme: Drum lessons

24. october 2012 at 23:26 | twitter.com |  Chris photos

Q Awards 2012 - Muse vyhlášeni jako Best Act In The World Today

22. october 2012 at 17:51 | Anjulii Muse* |  Muse in press
Dnes, 22. října 2012, byly předány hudební ceny magazínu Q. Muse zde uspěli - vyhráli v kategorii Best Act In The World Today (Nejlepší současný umělec na světě).
Muse byli požádáni, aby zahráli na playback. Muse plánují "speciální performanci"

20. october 2012 at 22:34 | Anjulii Muse* |  Muse in press
Muse byli požádáni, aby vystoupili 14. listopadu v italské show X-Factor. Vystoupení by ale nemělo být naživo, nýbrž na playback. Jak je ale dobře známo, Muse vystupují proti takovým "falšovaným" vystoupením. Podle slov Dominica Howarda se tedy můžeme těšit na protest. Dost možná se dočkáme obdoby italské televizní show, kde si členové Muse vyměnili instrumenty.


Nejen v Itálii se Muse postavili proti plabycku. I když se nejedná přímo o vyměnění nástrojů, "nepravé" vystoupení je (záměrně) zjevné.


Muscle Museum s punčochami na hlavě


New Born:


Na BBC byli požádáni, aby během vystoupení nepoužívali vulgární výrazy. Proto je zhruba v polovině Feeling Good působivá sprcha slůvka "Fucking", zakončená ještě peprnějším "Fucker".


Madness na třetí pozici v české hudební hitparádě Medúza

20. october 2012 at 22:06 | Anjulii Muse* |  Muse in press
Muse mají již třetím týdnem svého zástupce i v české hudbní hitparádě, nazvané Medúza. Hudební pořad s vlastním žebříčkem založeným na hlasování diváků je vysílán každý sobotní podvečer na prvním programu České televize. Madness se zde drží na bronzové pozici. První skončila Florence + The Machine ft. Calvin Harris a jejich novinka - Sweet Nothing.
Pořadí můžete ovlivnit hlasováním!


"Slibujeme, že budeme hrát některé skladby z alba Showbiz"

17. october 2012 at 21:41 | NME, Anjulii Muse |  MUSE Concerts
V nejnovějším rozhovoru Muse pro magazín NME trio vypráví do detailů o jejich zbrusunové stage. Jedním z témat, kterých se v článku dotknou, je setlist.

"Jak by se dalo čekat, Muse budou hrát spoustu nového materiálu z jejich nové desky - The 2nd Law. 'Dokážeme zahrát téměř všechno z nového alba,' říká Howard. 'Budeme hrát asi šest nebo sedm klíčových novýhch písniček na každé show, k tomu doplníme nějaké, které jsme doposud hráli často.' Objeví se zde ale i starý materiál. 'Slibujeme, že zahrajeme skladbu z alba Showbiz, kterou jsme od roku 2000 nehráli,' říká Bellamy. 'Vzrušující časy!'
Jediným problémem je, že Muse nyní, v roce 2012, mají příliš písní. Wolstenholme zazpívá na každé performanci, bude si ale muset vybrat pouze jednu z jeho 'vlastních' skladeb - buď Liquid State, anebo Save Me. Největší dilema, kterému kapela čelí, je nezbytnost vybrat si mezi klasikou Muse - Stockholm Syndrome a New Born. Věc se má tak, vysvětluje Bellamy, 'Nemůžeme zahrát obě, a to z důvodu, že nemůžeme přesáhnout dobu koncertu nad dvě hodiny. To je délka stadionového koncertu. Momentálně hrajeme hodinu a 45 minut, a to již teď máme co dělat, abychom to zkrátili na tuto délku.'
Ale nabízí se řešení. 'Přemýšlíme o tom, že vytvoříme velmi působivý vizuální efekt,' říká Matt. 'Trik spočívá v tom, že na pozadí stage dáme efekt podkovy, což bude vypadat jako ruleta. Na ní bychom umístili názvy skladeb. Následně by se hodil balon, který by ruletu zastavil na určité písničce, kterou bychom zahráli. Tak se budeme moci rozhodnout mezi Stockholm Syndrome a New Born a podobně.'

Muse v aktuálním vydání magazínu NME!

17. october 2012 at 15:18 Muse in press
Rozhovor s Muse, kde se dozvíte novinky o jejich nové koncepci show, do které zahrnuli postupně rostoucí pyramidu, najdete ve vyydání NME pro tento týden. Toto číslo si můžete stáhnout zde: magazinesdownload.com/downloadmagazine.aspx


Matt photo 9.5

12. october 2012 at 14:40 Matt photos

Everything Everything - předskokani pražského vystoupení Muse!

11. october 2012 at 17:23 MUSE Concerts
Dnes byl zveřejněn název kapely, která vystoupí 22. listopadu v pražské O2 Aréně jako předkapela Muse. Everything Everything je čtyřčlenná britská art rocková až indie rocková kapela. Působí od roku 2007 a doposud vydali dvě alba, na příští rok plánují vydání třetí studiové desky.


"Myslím, že primárně bychom se měli zařadit mezi popové umělce, ale naše hudba zní trochu zajímavěji. Nesnažíme se o to, aby naše hudba zněla jako spousta věcí, které jste již doposud slyšeli. Nesnažíme se o to, ale má to k tomu jisté sklony. Nemáme v plánu vykrádat určité žánry nebo tak něco, takže hádám, že řeknete, že je to nepředpovídatelné a do jisté míry překvapivé." Tak reagoval zpěvák Everything Everything na otázku o jejich hudbě v interview pro britský hudební blog.


Everything Everything (2009) vs Muse (2003)

Do podvědomí se dostali díky hlasování BBC Sound of 2010, jehož byli součástí. V žebřících se nejlépe umístilo debutové album, které vydobylo 17. pozici v UK Chart.

Muse fanmade Lyrics Book!

8. october 2012 at 16:52 Muse Quotes ♥
Pomocí odkazu níže si můžete prohlédout online knihu se všemi texty Muse. Výtvor není oficiálním produktem Muse, nýbrž prací fanoušků.

docs.google.com/file/d/0B3z...


Položte otázku Muse prostřednictvím NME

8. october 2012 at 16:38 Muse in press
NME ohlásilo, že se v dohledné době připravuje nové interview s Muse. Díky tomu máte další možnost položit otázku kapele, pokud jste doposud tak neučinili během nedávných příležitostí anebo se vám nedostalo odpovědi. Nyní budou pravděpodobně upředňostnovány otázky typu "nejzábavnější, nejprovokativnější a nejvyzvídavější".
Své otázky můžete v angličtině pokládat pod tento článek na NME. Nezapomeňte ale připsat vaše celé jméno, věk a odkud pocházíte.

The 2nd Law v čele UK Official Album Chart

8. october 2012 at 16:33 | nme.com |  Muse in press
7. října Muse se svým "The 2nd Law" sesadili z čela UK Official Album Chart Mumford & Sons. Doposud se prodalo 108 000 kopií alba a "Druhý zákon" je prozatím čtvrtým nejrychleji se prodávaným albem roku.

Biggest selling single of summer - Florence & The Machine!

8. october 2012 at 16:29 Song on My Mind*
Florence And The Machine se dostala do čela žebříčku, který vyhodnotil nejvíce prodávané singly letošního léta.


O víkendu o tom informoval server officialcharts.com. Do Top 20 se dostali např. Coldplay s Rihannou a jejich Princess of China. Prvenství si odnáší single Spectrum od F+TM.


Matt photo 9.4 - Matthew Howard

8. october 2012 at 16:16 Matt photos
BellDom is official now?

Muse Pwoper Lyrics Generator

8. october 2012 at 16:14 About MUSE
Vyzkoušete Pwoper Lyrics Generator a vygenerujte si svůj vlastní text, poskládaný z výrazů ze skutečných skladeb Muse!Muse živě - Saturday Night Live (6/10/2012)

7. october 2012 at 22:57 MUSE Concerts
Muse vystoupili živě v sobotní večerní talk show - Saturday Night Live. V epizodě, vysílané 6. října 2012, se mimo Muse představil také Daniel Craig.

Záznamy živých performancí z pořadu můžete zhlédnout zde: