August 2012

Video - Matt Bellamy a Kate Hudson na festivalu v Benátkách

31. august 2012 at 23:52 | youtube.com |  Matt Bellamy
0:45 - Člověk vždy nezvládne uhlídat všechny knoflíky...


Dom photoshoot 1.7

31. august 2012 at 21:32 | tumblr.com |  Dom photoshoots

Matt photoshoot 3.8

31. august 2012 at 21:27 | tumblr.com |  Matt photoshoots

Matt photo 9.4

31. august 2012 at 21:25 | tumblr.com |  Matt photos

Vicky Cryer dokončili práce na novém albu

31. august 2012 at 14:22 | Anjulii Muse* |  Vicky Cryer
Šestičlenná kapela Vicky Cryer prozradila, že dokončila práce na jejich prvním studiovém albu. Skupina je tvořená profesionálními hudebníky z různých skupin, jako například Muse (Dom Howard), Killers či Flaming Lips.

"Album is officially mastered and finished!"

Doposud bylo zveřejněno Vicky Cryer EP. Toto 'album' obsahuje pět skladeb, které si můžete poslechnout zde na Soundcloud. Hmotné CD ale vydáno nebylo.
Skupina letos v lednu odehrála dva klubové koncerty, a to v LA a San Franciscu.Muse odehrají charitativní koncert v Londýně

30. august 2012 at 10:03 | muse.mu |  MUSE Concerts
Muse odehrají speciální koncert v Londýně, za účelem získání peněz pro charitu. Živé vystoupení se bude konat 30. září v The Roundhouse v Londýně. Zakončí tak iTunes festival.
Lístky na tuto událost jsou zdarma a získat se dají pomocí soutěží na iTunes a muse.mu. Všichni soutěžící budou požádání o příspěvěk 20£. Veškeré získané finance budou věnovány charitativním organizacím jako War Child, The Roundhouse 11-25 Creative Programme a The Helen Foundation.
Skupina se nemůže dočkat, až se vrátí zpátky na stage. Premiérové vystoupení je právě to 30. září - koncert, jehož výtěžek poputuje mezi tři prestižní charity.

Starlight

28. august 2012 at 12:09 | youtube.com |  MUSE Videa

Kusovka 20.1 - British Bands Map

27. august 2012 at 11:38 | weheartit.com |  Kusovky
0017_7551_500_large

MUSE Timetable - Rozvrh hodin s Muse

27. august 2012 at 0:33 | Anjulii Muse* |  MUSE Posters
Dva prázdninové měsíce se pomalu přehouply do konce a na studenty opět volá září. I když je pro někoho školní rok noční můrou, rozvrh s Muse může překonávání deseti měsíců alespoň trochu usnadnit (tedy alespoň Musers). Proto jsem se pokusila o vytvoření několika rozvrhů hodin s tímto devonským triem. Není to žádná práce s 'promakanou' grafikou, ale přeci jen je velice těžké sehnat něco podobného s Muse. Tak snad se Vám budou líbit a třeba je i využijete pro své osobní účely. :))Madness

26. august 2012 at 19:22 | youtube.com |  MUSE Videa

Muse photoshoot 12.8

26. august 2012 at 19:20 | tumblr.com |  MUSE Photoshooty

Classic Rock Magazine - Interview s Muse

26. august 2012 at 16:46 | Classic Rock Magazine, AnjuliiMuse* |  Muse in press
Náročný rok pro frontmana Matthew Bellamyho - nové album, oficiální hymna Olympijských her a otcovství. Marcel Anders vyzpovídal Bellamyho v berlínském Schlosshotel im Grunewald. Témata jako kytary, dubstep, termodynamika, 'hraní si na Bona a nejdůležitější - nadcházející album The 2nd Law nebyly tabu.

Jak Muse překonají album jako je The Resistance?
S albem The 2nd Law jsme si stanovili nějaké výzvy, abychom nějakým způsobem experimentovali a vydávali se novými směry. Znovu si album produkujeme sami. Hodně jsme se toho o produkování alb naučili. Také jsme se naučili jak si stanovit výzvy, abychom se vydali odlišnou cestou, než očekáváme. Například Follow Me byl song, jehož verze, když jsme ji zahráli, zněla jako klasická písnička od Muse. Ale potom jsme vytvořili refrén a vytvořili digitální verzi písničky. Potom jsme udělali přesný opak s The 2nd Law: Unsustainable. Zde byl zvuk více elektronický, víc dubstep. Tak jsme se rozhodli, zahrát to na pravé nástroje. A to nám, myslím, otevřelo dveře do nových žánrů a stylů hraní ještě víc.

Takže je to jako když Skrillex potká Queen a Londýnský Symfonický Orchestr?
[Smích] Přesně tak! Je to velmi všestranné album. A každá písnička byla produkována velmi specifickým způsobem a odlišně. To záleželo na tom, co bylo pro daný song nejlepší. Myslím si, že je to rozhodně naše nejvšestranější album.

Co vás vedlo k tomu, nazvat toto album "Křesťanská gangsterská rapová jazzová odysea s nějakými okolními rebelskými dubstepy"?
Tento tweet jsem postoval spíše ze srandy. Rozhodně zde není žádná křesťanská hudba. Gangsterský rap... Myslím, že to je ten žánr, ke kterému nikdy nebudeme blízko, ale nikdy nevíte. Dom píše písničku, tak možná přijde s nějakým gangsterským rapem na další album.

Chris Wolstenholme, basák Muse, je velkým fanouškem Beach Boys. Save Me nazpíval ve stylu Briana Wilsona.
Ano, to je pravda. Jeho hlas je vážně dobrý. A jeho největší hudební hrdina je určitě Brian Wilson.

Je název nového alba převzat z druhého zákona termodynamiky?
Ovlivnění pochází ze sledování zpráv a ekonomické krize. Začal jsem něco málo číst o energii a závislosti energie a také o tom, jak ekonomika roste, když objevíme nové energie a pak zase znovu upadá. A tak nějak jsme se, jako lidstvo, zasekli v tomto cyklu. A druh zákon termodynamiky nám říká, že teplota se ve všem postupně snižuje - v našich tělech, na planetách, na slunci. Takže v jistých směrech vedeme boj. A toto naše album přijímá tuto myšlenku.

Do jaké míry jsou vaše kytarová sóla u Explorers a Madness ovlivněny Brianem Mayem?
Cítím se trochu trapně, že si lidé pořád myslí, že jsem dobrý kytarista, takže na tomto albu jsem se o to chtěl pokusit. Je to poprvé, co jsem nahrál nějaká skutečná kytarová sóla. Myslím, že mé oblíbené je ve skladbě Animals, kde je zvuk mé kytary velmi čistý.

Navíc máte váš Bono-moment ve skladbě Follow Me.
[Smích] Jo, jeli jsme turné s U2 po Jižní Americe. Bylo to minulý rok. Určitě je na tomto albu znát ovlivnění, do jisté míry. Tu a tam je trochu znát inspirace z alba Achtung Baby.

Dvě části The 2nd Law by mohly být soundtrackem k filmu Das Boot. Mají kvalitu soundtracku k filmům.
Vždy jsem byl velmi ovlivněn a zainteresován do filmové hudby. Když jsem vyrůstal, sledoval jsem filmy Stevena Spielberga nebo věci Johna Williamse. A vždycky jsem byl velkým fanouškem Hanse Zimmera. V současnosti je vskutku nejlepším skladatelem filmové hudby. Vytváření hudby k filmu je pravděpodobně těžší, než skládání alba. Zabere to spoustu úsilí a také spoustu času. A je to něco, co bych jednoho dne chtěl udělat. Ale na to si člověk musí vzít delší pauzu.

Proč Muse prozatím zahrají jen hrstku koncertů?
Je to evropské turné během tohoto podzimu. Je to pouze krátké turné. Vrátit se plánujeme v létě na nějaké letní venkovní koncerty. Stále máme spoustu videonahrávek. Ale myslím, že na venkovní performance pro příští rok vytvoříme něco víc spektakulárního.

Říká se, že jste zapsán v Guinessově knize rekordů za největší počet rozbitých kytar během koncertů. Je to pravda?
Nepamatuji se, že bych rozbil tolik kytar! Nemohu uvěřit tomu, že je to pravda. Myslím, že je to drb, který někdo rozšířil.

Jaké to je, být otcem?
Mít dítě je úžasné! Je to nejlepší zážitek, jaký jsem kdy měl. Je to jako když se znovu narodíte. Vzpomenete si na všechny ty úžasné věci, které jste prožíval, když jste byl dítě. Skladba Follow Me začíná nahrávkou tlukotu srdce mého dítěte. Ten rytmus je ovlivněn tlukotem srdce mého syna.

Survival je oficiální skladbou londýnských Olympijských her. Jak jste k tomu přišli?
Zaslechli jsme, že komise sháněla nějaký song. My měli rozpracovaný Survival. Když jsme si uvědomili, že by byl možný použít jako olympijský song, rozšířili jsme ho o sborové a pár dalších částí a jeho délku prodloužili přidáním klasického intra. Myslím, že by se tato skladba na album dostala tak i tak. Nesli jsme olympijskou pochodeň přes naše rodné město. Myslím, že má matka je na tento fakt pyšnější než na cokoliv jiného, co jsem kdy udělal.

Matthew Bellamy: "The 2nd Law je ovlivněno U2"

26. august 2012 at 11:58 | nme.com |  Muse in press
Frontman Muse, Matthew Bellamy, připustil, že nadcházející album The 2nd Law je do jisté míry ovlivněno U2. Matthew to prozradil v interview pro magazín Classic Rock. Muse byli předkapelou U2 během turné irské kapely v čele s Bonem po Jižní Africe.

"S U2 jsme jeli minulý rok turné po Jižní Africe. Určitě je naše nejnovější LP jejich tvorbou, především albem Achtung Baby."

Člen kapely U2 - kytarista The Edge - se přidal k britskému triu v roce 2010 během jejich headline slotu na Glastonbury festivalu. Toho roku se na Pyramid Stage měli představit i U2, kvůli operaci zad Bona to bylo ale nemožné. The Edge s Muse zahrál jednu písničku, a to Where The Streets Have No Name.


Q Magazine - Sedmistránkový rozhovor s Muse v nejnovějším čísle!

24. august 2012 at 19:18 | Anjulii Muse*, Tumblr.com |  Muse in press

Ode dneška, 24. srpna 2012, si mohou uživatelé Apple Store zakoupit do svého iPadu nejaktuálnější vydání magazínu Q. To má na obálce Muse a uvnitř nabízí sedmistránkové interview s novými informacemi. Tištěná verze Q315 se na novinové stánky dostane 28. srpna. Prozatím byl v poměrně vysoké kvalitě neoficiálně zveřejněn jeden z photoshootů a obálka. Interview je k sehnání taktéž, kvalitativně ale né moc dobré. {Celý rozhovor zde}

Madness - První single z alba The 2nd Law oficiálně zveřejněn!

20. august 2012 at 21:02 | Anjulii Muse* |  Muse in press
20. srpna 2012 o půl osmé večer Zane Lowe na BBC Radio 1 oficiálně zveřejnil Madness. Jedná se o první skutečný single k albu The 2nd Law. Survival a Unsustainable nebyli singly oficiální.
"Šílenství", jak zní v překladu název skladby, vyvolalo mezi fanoušky rozličné reakce. Jedni Madness považují, stejně tak jako Matthew Bellamy sám, za velice podařenou skladbu. Jiní ji berou za mainstreamový kousek, což u tohoto britského tria není vůbec běžné. Posuďte sami.


Jedná se o písničku s romantickou tematikou. Matthew napsal tento song po hádce, kterou měl se svou přítelkyní. Proto verše jako "naše láska je šílenství", "potřebuji tvou lásku", "nějaký druh šílenství přebírá kontrolu", "je to má láska nebo jen šílenství" tomuto singlu nejsou cizí.Muse photoshoot 12.7 - "Mirror-Thing"!

20. august 2012 at 17:30 | facebook.com |  MUSE Photoshooty


Some kind of madness taking control

20. august 2012 at 13:00 Muse in press
Poslechněte si celý nový single Muse - Madness!!


Anebo si ho stáhněte zde: filedropper.com/madness_1

Muse prozradili, že skladatel Hans Zimmer ovlivnil The 2nd Law

19. august 2012 at 11:08 | gigwise.com |  Muse in press
Muse prozradili magazínu Classic Rock, že muž, který se podílel na hudbě k trilogii Batman, inspiroval jejich novou tvorbu.
"Vždycky jsem byl velmi ovlivněn a zainteresován do filmové hudby. Když jsem vyrůstal, sledoval jsem filmy Stephena Spielberga nebo tvorbu Johna Williamse. Odjakživa jsem byl velikým fanouškem Hanse Zimmera," prozradil Matthew Bellamy hudebnímu magazínu. "On je ten nejlepší skladatel filmové hudby v poslední době. U The 2nd Law můžete v určitých částech zjevně vidět ovlivnění Hansem Zimmerem.

Hans Zimmer pracoval na více než 100 filmových soundtracků, jako například Inception anebo Piráti z Karibiku.

Chris - Wembley Zip Wire video

19. august 2012 at 10:58 | youtube.com |  Chris Wolstenholme

Madness - Matthew Bellamy: "Je to pravděpodobně můj nejoblíbenější song, který jsem kdy napsal"

19. august 2012 at 10:53 | kroq.cbslocal.com |  Muse in press
V pondělí, 20. srpna, bude zveřejněn první oficiální single z šestého studiového alba Muse The 2nd Law. Skladba má název Madness.


"Tuhle písničku jsem napsal poté, co jsem se pohádal se svou přítelkyní," objasňuje původ Madness Matthew Bellamy. "Není to nic úplně extra, jenom to zachycuje jeden z těch momentů, kdy vás přítelkyně opustí na den, abyste o tom přemýšlel. Málokdy píši skladby tak očišťující. A jediné, co jsem měl byly elektronické bicí (drum machine) a sntezátor. Takže jsem dal dohromady jen tyto drobné věci."


"Nebyl jsem si úplně jistý, jestli to bude vhodné pro kapelu. Ale když jsme začali nahrávat nové album, ukázal jsem to Domovi a Chrisovi a velmi se jim to zalíbilo. Tak nějak to dotáhli do jiného levelu, protože přidali další efekty a části, takže Madness bylo najednou mnohem větší skladbou."
"Je to vážně překvapivý song celého alba. Pravděpodobně je to jedna z mých nejoblíbenějších skladeb, které jsem kdy napsal."


Narozdíl od Survival anebo Unsustainable, Madness je prvním oficiálním singlem ze studioého alba The 2nd Law. Premiéru si odbude celosvětově 20. srpna v 19.30 hod (GMT +1).