July 2012

The 2nd Law - Oficiální cover šestého alba Muse zveřejněn!

30. july 2012 at 19:11 Muse in press
Takhle by měl vypadat artwork k šestému stuidovému albu Muse, které nese název The 2nd Law. <3


Nová aplikace od Apple - Muse 360

30. july 2012 at 12:10 Muse in press
Majitelé iPhone či iPad si mohou do svých zařízení zakoupit novou aplikaci, která je plná Muse. Díky ní se můžete dostat na stage k této trojčlenné britské kapele. V 360°je možné zhlédnout 11 skladeb z jejich loňského velmi očekávaného koncertu, v rámci oslavy výročí 10 let alba Origin of Symmetry.


Záběry z pěti kamer, mezi kterými můžete libovolně přepínat, nabízí audiovizuální prožitek Plug In Baby, Hyper Music, New Born, Citizen Erased, Feeling Good, Bliss, Space Dementia, Darkshines a Micro Cuts. Videa si můžete stáhnout jednotlivě, po jedné skladbě, při čemž jedna stojí zhruba 20,- Kč, anebo všechny v jednom setu v ceně okolo 160,- Kč.

Více informací na muse.mu/360app
Aplikace je ke stažení na iTunes zde - /bit.ly/OrHmK0

Londýnské Letní olympijské hry pro rok 2012 začínají právě dnes!

27. july 2012 at 14:00 | Anjulii Muse* |  Muse in press
Dnes, 27. července 2012, začínají Olympijské hry v Londýně. Úvodní ceremoniál by měl začít údajně v 20.12 hod londýnského času, při čemž Muse by měli vystoupit v 21 hod, taktéž londýnského času.
V České republice je ceremoniál vysílán od 22.00 hod na ČT4 Sport.Některé zdroje uvádějí, že by na podium mělo přistát ufo, tak se nechme překvapit, co si pro nás Muse přichystali, v rámci jejich letošní živé premiéry. :) Již dříve se na internetuobjevil jeden tweet od člena týmu, který připravuje podium pro Muse:

"Pracuji s týmem, který má na práci přípravu podia pro první živou performanci Survival na Olympiádě. Co se týče umělecké podoby show, jejíž je Matt (Bellamy) a zbytek kapely součástí: Poslední třetina (okolo čtvrté minuty) skladby, se stane show něčím speciálním, především způsob, jakým se promění celý stadion. Bude to tak trochu sci-fi. Samozřejmě nemám povolení prozrazovat příliš detailů, ale je to naprosto epické. Je v tom zahrnuto okolo 300 umělců. Celý stadion bude v plamenech, a to doslova."

Matthew Bellamy: "'Follow Me' bude začínat tlukotem srdíčka mého syna"

26. july 2012 at 0:35 | Anjulii Muse* |  Muse in press
Včera vyšlo nejaktuálnější číslo magazínu NME, na jehož obálce jsou Muse. Na čtyřech stránkách je Mark Beaumont vyzpovídal ohledně jejich nového alba - The 2nd Law a také jim položil otázky, které redaktoři NME vybrali jako nejvhodnější pro kapelu.


V článku se píše na příklad o Chrisově závislosti na alkoholu, které se vzdal. Napsal dvě písničky, které sám nazpíval - 'Liquid State' a 'Save Me'.
"Obě jsem napsal v době, kdy jsem přestal pít. 'Liquid State' vypráví o osobě, kterou se stanete, když jste pod vlivem a jak se vaše osobnost, která se v té době rozdvojí, svádí vzájemný boj, a to vás trhá na kousky. 'Save Me' je o rodině, manželce a dětech, kteří, i přes všechny ty potíže, přes které s vámi prošli, vám na závěr připomenou, že jsou tam stále pro vás, a že to jsou právě oni, kteří vás vytáhli z toho všeho."

Na otázku, jak špatné to pití bylo Chris odpověděl:
"Pil jsem každý den, neustále. A to je velice špatné. Došlo to až do bodu, kdy jsem začal pociťovat potřebu po alkoholu a myslel jsem si, že bez něj nedokážu fungovat. Když jsem vstal, musel jsem si dát láhev vína, abych se přestal třást. Až tak hrozné to bylo. Byl jsem neuvěřitelně nezdravý, měl jsem nadváhu. A pak to začal být i psychický problém. Měl jsem pocit, že už to bez alkoholu nejde a začal jsem mít strach, že se můj život blíží ke konci. Člověk se pak neskutečně bojí, ale neví čeho. Byly jenom dvě cesty, po kterých jsem se mohl vydat - zemřít během pár let, anebo skončit. Právě jsem překročit 30 let, a když jsem si uvědomil, že bych pokračoval v mém životním stylu, za 10 let bych mohl být mrtvý. A 10 let není zas tak dlouhá doba."
"Nečekal jsem, že bych písničky, které jsem napsal sám i zazpíval. Ukázal jsem to zbytku kapely, a ti to přijali s velmi otevřenou myslí. Berou to jako velký krok pro kapelu." "Přišlo mi to správné, aby to Chris i zazpíval, jelikož je to pro něj velmi osobní," říká Matt. "On je teď jako úplně nový chlap. Naposled, co jsem ho viděl takhle fit, bylo asi před deseti lety. Teď je plný energie, a to ve všech směrech. Myslím si, že si teď skoro připadá jako znovuzrozený."


Matthew Bellamy tvrdí, že založení rodiny a narození prvního syna jeho tvorbu nijak zásadně neovlivnilo. Vše je údaje nyní více cílené. Na začátek skladby 'Follow Me' byl nahrán tlukot Binghamova srdíčka.

Toto album také kapele ukázalo nové cesty a směry, kterými se mohou vydat. Devonské trio se nikterak nebojí je vyzkoušet.
"Pokaždé, když dokončíte album, jste pln očekávání a nervózní ohledně toho, jak bude to dané album přijato po vydání," říká Dom, "ale s tímhle albem jsme objevili pár nových nápadů pro naši kapelu. Každé album, zdá se, otevírá dveře do budoucnosti a 'The 2nd Law' je otevírá více, než kterékoliv jiné."

"Pokaždé, když jsem sledoval zprávy během nahrávání našeho alba, v nich bylo nekonečné povídání o bankovní krizi eura," vypráví Matt. "Všechny programy byly očividně posedlé růstem. Existuje paradigma růstu, které se zdá být akceptováno každým - politiky, všemi korporacemi, ale v bezvýznamných velikostech. Nikdo, zdá se, nezjistil, že planeta jednoduše není tak velká. Začalo se mi z toho dělat špatně, ze všech těch planých řečí, chtěl jsem vědět, jak to doopravdy je.
Začal jsem se zajímat o energii. Druhý zákon termodynamiky říká, že všechno v nás se snižuje, zdroje v rámci planety a tak podobně. A proti tomu očividně život a lidské bytosti vystupují. Takže toto album je z velké části můj osobní konflikt - oslavování takové síly, ale na druhé straně si říkám 'Kam se ksakru chceme vydat dál?'
U pár písniček, jako na příklad 'Supremacy' anebo 'Survival', jsme se dostali až do absurdních levelů. Album prezentuje můj osobní vnitřní konflikt. Zároveň chceme někam popostrčit hudbu a to děláme v souladu s tím, jak kapela rozšiřuje své obzory."

A strach z dubstepů?
"Byli jsme se podívat na show Skrillexe v Camdenu, někdy okolo října," prozradil Dom. "Líbilo se nám to, říkali jsme si 'To je takový nářez!' Bylo to jako opravdový metalový koncert, co se týče lidí. Vpředu 'fungovaly' 'kruhy smrti', lidé byli blázniví. Nikdy před tím jsem neviděl podobnou reakci na elektronickou hudbu. Trochu jsme se nechali inspirovat a složili 'Unsustainable'."
Matt dále dodává, že se vlastně pokusili vyzvat na souboj pravé hudební nástroje a laptop.

Mnoho dalších informací si můžete přečíst v čerstvě vyšlém čísle NME, které si zdarma můžete stáhnout zde.

NME - Muse otevírají dveře do budoucnosti!

25. july 2012 at 23:45 | Anjulii Muse* |  Muse in press
Muse otvírají dveře do budoucnosti! Na novém albu uslyšíme tlukot Binghamova srdíčka, dozvíme se, které odpovědi Musers byly redaktory NME vyhodnoceny jako nejlepší, a přečteme si odpovědi, jakou podobu bude mít 'olympijský koncert' a spoustu dalších úžasných informací na nás čeká v nejnovějším čísle magazínu NME!

Toto číslo si můžete zdarma stáhnout zde ->http://magazinesdownload.com/post/2012/07/24/NME-28-July-2012.aspx


Recovery Child - zázrak z Toronta?

24. july 2012 at 0:37 | Anjulii Muse* |  Song on My Mind*
Říkáte si, že v poslední době je po kvalitní, a to hlavně rockové hudbě hlad? Ano, to je. Ale když člověk hledá, objeví mezi spoustou vymydlených hochů, ať už vystupují po jednom nebo v tlupách, i kvalitnější kousky. Mně k tomu dopomohl Twitter. A co že je ten objev?


Čtyři 'chlápci' v nejlepších letech, pocházející z Ontaria (Toronto) se dali dohromady v roce 2006 a začali si říkat Recovery Child. Jejich parketou je především alternativní rock.


Jedná se spíše o klubovou kapelu, která prozatím vydala dvě studiová alba (On Being And The Affect a Afterimage). Z klubů v jejich domovském Ontariu čtveřice zavítala i do Ameriky či Evropy, a to včetně Prahy, kam přijeli se svým akustickým setem.
Může se zdát, že vám pár tónů přijde podvědomých, přitom každý z nich je originál. Rozhodně ve vás ale zanechají pocit, že byste si rádi poslechli další a další nahrávku.


Pro více informací o této kanadské kapele sledujte jejich oficiální stránky - recoverychild.com, jejich oficiální stránky na Facebooku - Recovery Child nebo je následujte na Twitteru - @Recovery Child a nebojte se jim něco poslat na zeď, protože tahle kapela s fanoušky komunikuje více než kterákoliv jiná. :) A pokud by vás tato kapela zaujala natolik, a chtěli ji vidět naživo, praha bude údajně s největší pravděpodobností jedním ze zastávek jejich evropského turné! :)


Matt Bellamy a Kate Hudson si koupili štěně

22. july 2012 at 16:08 | facebook.com |  Matt Bellamy

Fotografie nasvědčuje tomu, že si Matthew a Kate koupili v jednom z newyorkských útulků štěně. Podobně vypadá i pes Doma Howarda, který se jmenuje Hendrix.


Následující den již štěněti pořídili i pelíšek...


Matt Bellamy a Kate Hudson na letišti v New Yorku - pokus o akci inkognito

21. july 2012 at 16:13 | facebook.com |  Matt Bellamy


Video jak pár utíkal před paparazzi vzbudil zájem. Je jen škoda, že zvědavost fotografů pomalu přesahuje meze a nemohou dopřát snoubencům ani trochu soukromí, které by si zajisté zasloužili.


Matt Bellamy a Kate Hudson v New Yorku - vzbudili větší pozornost paparazzi než Tom Cruise a jeho dcera Suri. Čím? Bellamy svým gentlemanským chováním a Kate svou krásou

20. july 2012 at 12:27 | dailymail.co.uk |  Matt Bellamy
Matthew Bellamy a jeho snoubenka Kate Hudson se v těchto dnech nachází v New Yorku, kde se Kate účastní natáčení šesti epizod hudebního seriálu Glee. Snoubenka Bellamyho v něm vystoupí jako učitelka Cassandra July, zazpívá a zatančí. Pár přebývá v hotelu, kde je mimo jiné ubytován i Tom Cruise se svou dcerou Suri.

Big Apple outing: The pair were seen leaving an apartment building in New York and heading to a photo shoot

Pár tvořený britským frontmanem Muse a hvězdou filmu Almost Famous strhl pozornost paparazzi, kteří čekali na Cruise, na sebe. Matthew a Kate tvoří pár již dva roky, minulý týden oslavili jeden rok od narození jejich syna Binghama. Kouzlo a šarm se ale z jejich vztahu rozhodně nevytratilo. Což se o rozvádějícím se Cruisovi říct nedá. Bellamy, jako správný gentleman, otevřel 'své múze' dveře do auta a pomohl ji nastoupit.

Ladies first: Matt swung the door open so that his fiancee could climb inside their vehicle ahead of him

Kate Hudson upoutala zrak paparazzi svým vzhledem. K bílému tílku zvolila krátkou květovanou sukeň, která odhalila její dlouhé a štíhlé nohy. Jejich půvab byl podtržen ještě botami na vysokém podpatku. Bellamy vsadil spíše na sportovní styl.

Slender star: Kate looked very slim in her tank top and floral skirt combination which showed off her legs

The 2nd Law - CD + DVD?

18. july 2012 at 14:33 | muselive.com |  Muse in press
Obejvily se spekulace, že spolu s šestým studiovým albem Muse, The 2nd Law, bude k dostání i bonusové DVD. To by mělo obsahovat materiály jako záznamy z nahrávání - 'Making of The 2nd Law' a 'Extras' (což mnozí odhadují na záběry z The Resistance Tour).
Informace je založená na fotografii, zveřejněnou nejmenovaým uživatelem Twitteru. Jedná se o propagační materiál k The 2nd Law. Jeho původ ale není znám.


News from New York!

18. july 2012 at 12:51 | facebook.com |  Matt Bellamy
Matt a Kate jsou momentálně v New Yorku, kde bude Kate natáčet epizodu hudebního seriálu Glee. Herečka tam bude zpívat a tancovat. Minulý měsíc byl pár v Evropě, kde si s rodinou užili dovolenou. [zdroj]

Dom photo 3.8 - Dom & Tom Kirk

13. july 2012 at 20:45 | twitter.com - Tom Kirk |  Dom photos

Tom Kirk - ‏@Nowherethomas: Breakfast in the sun with @dominc_howard #NotSinceLosAngeles

The 2nd Law - Tracklist oficiálně zveřejněn!

13. july 2012 at 20:15 | Anjulii Muse* |  Muse in press
Dnes byl na oficálním webu skupiny Muse, muse.mu, zveřejněn definitivní seznam skladeb, které se objeví na novém albu. The 2nd Law se do prodeje dostane v době okolo 17. září (v ČR přesně 17. září) a bude obsahovat 13 skladeb, včetně 'olympijské' Survival. Tracklist mohli již pozornější jedinci zpozorovat na fotografii, zveřejněné na Twitteru, kde byl soupis skladeb ve stejném pořadí za hlavou spícího Dominica Howarda.

Supremacy
Madness
Panic Station
Prelude
Survival
Follow Me
Animals
Explorers
Big Freeze
Save Me
Liquid State
The 2nd Law: Unsustainable
The 2nd Law: Isolated System

Máte otázku na člena kapely Muse? NME vám může sehnat odpověď

11. july 2012 at 22:05 | Anjulii Muse* |  Muse in press
Pokud máte libovolnou otázku, kterou byste rádi položili jednomu ze členů Muse, napište ji ke statusu magazínu NME. Redaktoři vyberou několik nejlepších dotazů, a ty následně položí kapele. Jedinou podmínkou je udat celé jméno, věk, odkud jste a komu je dotaz určen. Tak směle do toho!

"Hello. If you could ask a question to a member of Muse, what would it be? Post your Qs below, and we'll pick a couple of the best ones to throw at them. Make sure you leave your full name, age and location and say which band member your question is for: that's the rules. Thanks!"


Márdi z Vypsané fiXy na rádiu Beat

11. july 2012 at 21:57 Song on My Mind*
V úterý 10. července 2012 od sedmi hodin večer byl na rádiu Beat rozhovor s Márdim, frontmanem Vypsané fiXy. Během rozhovoru v rámci pořadu 'Kalumet strýčka indiána' Márdi prozradil pár informací ze svého mládí. Hovor, prokládaný písničkami nejen z nejnovější desky Detaily, byl směřován na letní festivaly, vedlejší projekt Márdiho - Kašpárek v rohlíku anebo na hudební karieru, která údajně pro fiXu není závratně výnosná. Podle slov frontmana je to spíš 'nula od nuly pojde'. V rozhovoru také došlo na Márdiho dceru. Její oblíbená písnička v poslední době je Benzínka, jedna z nejnovějších skladeb skupiny z EP Čtyři Slunce.


titulní píseň z nejnovějšího alba Vypsané fiXy, Detaily - Show Pana Loba

Album Detaily, které obsahuje 12 skladeb, si můžete stáhnout z oficiálního webu T-music, a to buď zdarma, nebo za libovolně vysoký poplatek, kterým podpoříte tuto čtyřčlenou kapelu.


Podobným způsobem můžete získat i Čtyři Slunce - vypsanafixa.cz/audio/ctyri-slunce/

Benzínka - skladba z EP Čtyři Slunce


9/7/2012 - Bingham Hawn Bellamy oslavil své první narozeniny

10. july 2012 at 21:46 | Anjulii Muse* |  Matt Bellamy
První syn frontmana britské kapely Muse - Matthew Bellamyho, Bingham 'Bing' Hawn Bellamy, oslavil 9. července 2012 své první narozeniny. Včera tomu byl právě jeden rok, kdy Kate Hudson, snoubenka Bellamyho, přivedla na svět svého druhého potomka."Bellamy vysvětlil, že jméno má rodinné propojení. Mattova maminka se za svobodna jmenovala Binghamová, zatímco Bing byl otcem Kurta Russela (nevlastního otce Kate Hudson)." (Matka Kate Hudson se jmenuje Goldie Hawn.)

Matthew Bellamy po narození svého prvního syna tweetoval:

"Máma a miminko jsou silní a zdraví. Maminka byla bojovník, Bing přišel na svět po 4.5 hodin dlouhém porodu!"

Dodatečně se přidávám ke gratulantům a Binghamovi přeji do budoucna jen to nejlepší! :)

Královéhradecký Rock for People se pomalu chýlí ke svému konci. Evakuací a s nadějí v lepší počasí

6. july 2012 at 22:26 | Anjulii Muse* |  Song on My Mind*
Závěr největšího hudebního festivalu České republiky, Rock for People, se nápadně podobá tomu včerejšímu. S bouřkou a vichřicí. Poslední kapelou, která odehrála za denního světla a bez bouřky byla Vypsaná fiXa. Očekávaní Irie Révoltés na řadu nepřišli. Z bezpečnostních důvodů bylo jejich představení zrušeno a návštěvníci Festivalparku byli z areálu a stanů v jeho nejbližším okolí evakuováni. Po včerejší zkušenosti tak pořadatelé chtěli předejít riziku úrazu způsobeného popadanými větvemi. Letiště tedy opět utichlo. Někteří účastníci festivalu se s areálem pro letošní ročník již rozloučili, jiní netrpělivě vyčkávají na konec bouřky, který je ale prozatím, bohužel, v nedohlednu. Po sluncem ozářeném a rozpáleném odpoledni opět přišla studená sprcha. České kapely jako Mandrage, Koblížci, Support Lesbiens anebo Vypsaná fiXa své vystoupení ještě odehráli bez problémů. Architects či The Asteroids Galaxy Tour se publiku v Hradci Králové taktéž představili za krásného počasí. Pořadatelé festivalu pevně věří v brzký konec bouřky a větru. Nejnovější informací z jejich řad je, že festival bude pokračovat. Nejaktuálnější informace od pořadatelů zní následovně:

"Na Youtube Stage bude hrát jako první David Koller, na Staropramen Cool Lemon Stage do 20 minut začnou hrát Horkýže Slíže a po nich na T-Mobile Stage Crystal Castles. Areál se nyní otevírá."

Z mé strany bych ráda vyjádřila velký obdiv pořadatelům a organizátorům celého festivalu. Obdiv si zaslouží především jejich vytrvalost, odhodlání a síla k pokračování festivalu po takové těžké zkoušce, jakou byla nepřízeň počasí. Je až udivující, s jakou rychlostí dali Festivalpark po včerejší bouři opět do provozu, jen, aby návštěvníkům zajistili další pokračování Rock for People. Do budoucna přeji všem členům týmu Rock for People mnoho úspěchů ve všech oblastech, do kterých je osud dostane, mnoho pracovních úspěchů a především nespočet dalších vydařených ročníků festivalu Rock for People. Díky, za rok zase! Anjulii Muse*

Koblížc!

Mandrage 'hledali ženu', tak snad našli

Support Lesbiens předvedli perfektní show. Svěřili se, že na hudební scéně jsou okolo dvaceti let, a končit se jim rozhodně nechce. Frontman Kryštof Michal si na radu své ženy vzal holínky, z nichž po skončení vystoupení ždímal vodu.

Vypsaná fiXa zahrála ještě v suchu.

Vypsaná fiXa

Irie Révoltés kvůli nepřízni počasí nemohli vystoupit.

Rock for People - Den 2. - Královéhradecký sen se rozplynul. Faith No More ani Orbital nevystoupili

6. july 2012 at 1:33 | Anjulii Muse* |  Song on My Mind*
Druhý (resp. třetí) festivalový den Rock for People bude nezapomenutelný. Bohužel ne díky dechberoucím performancím, ale kvůli počasí, které překazilo všechny plány a nemálo ztížilo práci organizátorům. V suchu, a to doslova, zůstaly kapely jako Flogging Molly nebo půvabná Belgičanka Selah Sue. Losangelečtí Flogging Molly svými irskými tóny rozpohybovali snad každého. Refused měli bohužel problémy s přesunem bubeníka, proto bylo jejich vystoupení odloženo. The Kooks předvedli další výbornou show. Mohli bychom je ale nazvat skupinou, která dokáže začarovat počasí. Jejich vystoupení bylo přerušeno z důvodů velké vichřice, bouřky a přívalového deště, a to okolo deváté hodiny. To bylo také důvodem, proč snad nejzvučnější jméno celého letošního Rock for People, Faith No More, nevystoupili. Stejně tak jako Orbital. Obě hlavní stage totiž byly nepředvídatelným počasím poškozeny. Na američany, na které jsme měli dle instrukcí pořadatelů Rock for People čekat v bílém a s květinou v ruce, se dnes chystalo snad největší množství lidí, kteří zavítali do Festival parku za celé tři oficiální dny. Bohužel. Festivalový den byl přerušen, krátce po odeznění bouře byla informace, že den byl zrušen. Organizátoři přeci jen dali alespoň část areálu opět dokupy a Skrillex své vystoupení odehrál. Doufejme, že obyvatelé stanového městečka vyvázli bez úhony a jejich stany nejsou na odpis. Takto se k dalšímu průběhu festivalu vyjádřili pořadatelé:

"Extrémně silná a nečekaná bouře, která se kolem 21.00 prohnala Festivalparkem poškodila hlavní stage v době, kdy se na nich chystala produkce Faith No More a Orbital. Z tohoto důvodu musela být obě vystoupení zrušena. Díky nasazení produkce a umělců však festival pokračuje - uděláme maximum, aby poslední den RfP proběhl maximálně dle stanoveného programu. Více informací během noci. Děkujeme všem za podporu a za pochopení."

Irské tóny si podmanily velkou část davu pod podiem.

Každý tancoval tak trochu po svém. Nejlépe v blátě a ne solo.

Během vystoupení The Kooks ještě nikdo netušil, co návštěvníky festivalu čeká.

The Kooks.


Rock for People - Den 1. - The Subways, Franz Ferdinand, Example, The Prodigy...

5. july 2012 at 11:03 Song on My Mind*
4. červenec dostal nálepku prvního oficiálního festivalového dne v rámci Rock for People. I počasí se značně umoudřilo a návštěvníky potěšilo, možná až úmorné, teplo. První proklamovanou kapelou, která nastoupila, byli Australani - I Killed The Prom Queen. Těsně po nich mohli návštěvníci zavítat do malého 'skleníku', jak by se dala nazvat YouTube stage. Tam vystupoval Michal Hrůza. A pak už se vedl souboj jen mezi T-Mobile stage a Staropramen Cool Lemon stage. Enter Shikari a August Burns Red. The Subways se představili na Rock for People již podruhé. A pro ty, komu dosud nebylo jasné proč znovu, se naskytla odpověď jako na dlani. Anglické mladičké trio má v České republice mnoho zastánců a dokáží svou energickou performancí strhnout i ty, co znají bezmála dvě písničky. Svou premiéru si v Čechách odbyli i Two Door Cinema Club. Následoval očekávaný Franz Ferdinand a pak se schylovalo k epickému finále. Example zaznamenal v poslední třetině masivní odchod posluchačů, a to především skalních fanoušků The Prodigy, kteří vystupovali na druhé stagi. Jako headliner středečního dne si The Prodigy mohli dovolit drobné opoždění. Britové si ale vyšvihli zpoždění okolo čtyřiceti minut. Proto rozhýbat poněkud mrzutý a naštvaný dav bylo pro trio obtížnější. Nazvučení v zadní části davu bylo poněkud ostré, až ohlušující. Ale možná to byl efekt, ke kterému The Prodigy směřovali. Pokud budete chtít zavítat na jejich koncert a neumíte anglicky téměř ani slovo, stačí, když se naučíte slovo 'fucking'. On vám frontman stejně skoro nic jiného neřekne :).

I Killed The Prom Queen

Michal Hrůza nám zazpíval, že si 'někde najde malej byt, a tam si bude jen tak žít a snít'

August Burns Red

Fanoušci The Subways na Rock for People byli poctěni - byli nazváni nejlepším davem, se kterým kapela 'pracovala' v roce 2012.Two Door Cinema Club zahráli písničky z novějšího repertoáru. Na závěr nechyběla ani velmi dobře známá I Can Talk.

Franz Ferdinand

Počasí se na první festivalový den více než umoudřilo.

Večerní hvězda - Example.

"I guarantee you miss me 'cause you changed the way you kiss me"

Headliner večera - The Prodigy se nebáli přijít o 40 minut déle. (Zdroj fotografie The Prodigy)

Rock for People - Den 0. - "Večírek pro nedočkavé"

4. july 2012 at 3:10 | Anjulii Muse* |  Song on My Mind*
Hradec Králové má za sebou 'nultý' den 18. ročníku hudebního festivalu Rock for People. Pořadatelé ho nazvali jako 'večírek pro nedočkavé'. To hlavní nás teprve všechny čeká. Dnes se na Youtube stage postavili mj. Charlie Straight, Aneta Langerová, Tomáš Klus či Cocotte Minute. Kdo byl nejlepší? Podle odezvy posluchačů pravděpodobně Tomáš Klus, který svým energickým výstupem opět ohromil a strhnul snad všechny ve stanu. Kromě koncertů si mohli návštěvníci vybrat z velkého množství stánků s občerstvením, zajít do čajovny či navštívit stany např. s merchandise Rock for People či kupříkladu stánek Google+, kde se - pomyslné - dveře netrhly. Hlavním důvodem byla pravděpodobně akce, které mohli využít stávající i noví uživatelé sociální sítě Google+ anebo fakt, že ve stanu nepršelo. Počasí totiž bylo asi to jediné, co se dnes nikterak nevydařilo.
'Koupaliště' před YouTube stage.

Skupina Charlie Straight své vystoupení zahájila 15 minut před plánovaným koncem jejich vystoupení v časovém harmonogramu. Publikum bylo během jejich zvukové zkoušky značně nedočkavé a nervózní. Nakonec se třinecké pány snažilo povzbudit silným vřískotem. Nebo snad vypískat?

Kapela se zmínila i o tom, že na jejich koncertech často tak rozsáhlé publikum nebývá. Frontman si tedy vyzkoušel trik s publikem - rozdělil ho na dvě poloviny a ty měly postupě přezpívávat jeho improvizaci. 'Tríček', který nepatří k nejoriginálnějším, ale proč ne.

Jedním z nejnavštěvovanějších stanů byl ten od Google+.

Tomáš Klus zajistil publiku strhující energické vystoupení s bravurní improvizací na závěr (zdali to tedy byla improvizace ;)).

Po půlnoci nejfrekventovanější hagár byl ten, ve kterém se o hudbu starali zástupci Evropy 2.


Musers byli znovu vyhodnoceni jako nejlepší fanouškovská základna!

3. july 2012 at 12:05 Muse in press
Čtenáři hudebního plátku Gigwise, a bez pochyby i pár fanoušků Muse, vybrali Musers jako nejoddanější fanoušky. Tímto titulem se tak mohou pyšnit již podruhé. V únoru totiž Musers získali cenu NME za nejoddaněší fanoušky. Výsledky byly jasné, fanoušci Muse zřetelně vedli. Porazili tak fanoušky např. One Direction či Justina Biebra. Na druhém místě se umístili fanoušci Paramore a zároveň Lady Gaga. Čtvrté místo patří 30 Seconds To Mars a pátí skončili zastánci Radiohead.


Festivalpark v Hradci Králové opět ožívá. 277 vystoupení mezi 3. a 6. červencem strhnou vaši pozornost

2. july 2012 at 20:19 Song on My Mind*
Uběhl další rok a jeden z nejočekávanějších českých hudebních festivalů je opět na programu dne. ROCK FOR PEOPLE přilákal do královéhradeckého Festivalparku 277 jmen hudební scény a spoustu návštěvníků. Kdo by také odmítl pozvání od samotného Márdího, frontmana Vypsané fiXy:


anebo méně kreativní pozvání od Australana JJ Petterse z kapely I Killed The Prom Queen:


A čím se nám pořadatelé rozhodli nakrmit uši? Jako majstrštyk letošního ročníku je uváděna kapela Faith No More. Ve čtvrtek tedy uvidíme, čím nás tato pětice Američanů překvapí. Již teď je ale jasné, že fanoušci dorazí podle instrukcí - v bílém a s květinou v ruce! Ve čtvrtek se také představí očekávaná jména jako Skrillex, Orbital, The Kooks a mnozí, mnozí další.
Nebudeme ale předbíhat. Rock for People zčíná již v úterý, 3. července. Ve tři hodiny odpoledne se rozezní první tóny hudebních nástrojů. Kterých skupin? Tak třeba boom zažívajících Charlie Straight. YouTube stage dále opanují kupříkladu Cocotte Minute, Tomáš Klus či Polemic.
Na středu si zajistěte dostatek tekutin. Výstupy jako česká turistka v Chorvatsku sice nikdo absolvovat nebude, ale volného času bude poskrovnu. Zezačátku se vám představí vrazi královny plesu - I Killed The Prom Queen. Pak si můžete nechat na krk pověsit Michala Hrůzu (nebo si skočit do KFC pro majonézu), vyslechnout Enter Shikari, August Bruns Red, v Čechách protřelé The Subways, očekávané trio Two Door Cinema Club, Franz Ferdinand. Do finále vás dovede Example, a konfety vypustí The Prodigy, "ale holky říkaly, že punk je jinde", tak to můžeme rozpustit u Visacího Zámku.
Pokud v pátek budete mít nedostatek cukrů, zkuste zkouknout šumperské Koblížky. A pokud vám budou chybět šrouby, popřípadě matice, zkuste se poptat u Mandrage. The Inspector Cluzo, Architects, Support Lesbiens, Mňága a Žďorp si převezmou slovo. Dáte přednost britské slečně jménem Anna Calvi, nebo raději patrioticky zůstanete u Vypsané fiXy? Budete mít chuť pokračovat s multikulturním triem Irie Révoltés? Proč nevyslyšet směs hip-hopu, punku, ska a reagge ve francouzštině, němčině, angličtině nebo francouzštině? Horkýže Slíže, Crystal Castles, Mig 21 a Monkey Bussines nás dovedou do konce dne a vlastně i celého festivalu.

Nezbývá než věřit ve vydařené počasí. Ne, že by se holínky Rock for People či pláštěnka nevyvedly, ale bylo by příjemnější netančit mezi kapkami deště.

Celý program najdete na rockforpeople.cz nebo oficiálních stránkách Rock for People na Facebooku - Rock For People (OFFICIAL).Tak od 3. do 7. července 2012 ve Festivalparku! A jak říká Márdi, třeba si dáme pívák, na kterým bude plavat bramborák... :)

Živá premiéra Survival bude naprosto epická. Nebudou chybět ani prvky sci-fi

1. july 2012 at 11:48 Muse in press

"Pracuji s týmem, který má na práci přípravu podia pro první živou performanci Survival na Olympiádě. Co se týče umělecké podoby show, jejíž je Matt (Bellamy) a zbytek kapely součástí: Poslední třetina (okolo čtvrté minuty) skladby, se stane show něčím speciálním, především způsob, jakým se promění celý stadion. Bude to tak trochu sci-fi. Samozřejmě nemám povolení prozrazovat příliš detailů, ale je to naprosto epické. Je v tom zahrnuto okolo 300 umělců. Celý stadion bude v plamenech, a to doslova."