June 2012


Muse interview - Londýn 2012 a Survival

29. june 2012 at 18:08 Muse in press

Matthew Bellamy hovoří o tom, jak zhruba před rokem začal psát Survival, při čemž myslel na olympiádu. Spíše než na sporty se ale zaměřil na stav mysli - kdy je každý sportovec naprosto soustředěný, odhodlaný vyhrát a být nejlepší. "Je to docela podobné tomu, když vyprodáváme obrovské haly, během našeho koncertního turné. Tak trochu víme, jaký je to pocit." dodává Bellamy.
"V Londýně vždy zažíváme krásné časy. Těšíme se na ... plážový volejbal žen." se smíchem doplňuje Howard. Chris 'má zálusk' na sledování britského fotbalového týmu.

Londýn 2012 - Playlist Dannyho Boyla unikl na internet! Nechybí Muse, Radiohead, Queen a mnozí další

29. june 2012 at 17:39 Muse in press
Před pár dny unikl na internet playlist, který režisér celé show úvodního a závěrečného ceremoniálu, Danny Boyle, sestavil. Seznam obsahuje 86 skladeb a v podstatě se jedná o výňatek toho nejlepšího z britské hudební scény. Mezi různými umělci najdete např. Adele, Queen, The Who, Prodigy, Radiohead, MUSE a mnohé další.
Od Muse Boyle vybral Map Of The Problematique a energický Uprising. Radiohead jsou zastoupeni v podobě singlu z jejich první studiové desky - Creep. Blur s jejich Song 2, Coldplay s Viva La Vida, Oasis mimo jiné s Wonderwall, Pink Floyd s Eclipse, Adele s Rolling In The Deep a další. Celosvětově uznávané U2 ale ve výčtu nehledejte.

CELÝ SEZNAM INTERPRETŮ A VYBRANÝCH SKLADEB:

Muse - Interview se Zane Lowem 27. 6. 2012 při premiéře Survival

29. june 2012 at 13:27 Muse in press

Během rozhovoru Matthew Bellamy prozradil, že původně měl psát duet s velmi dobrým pianistou. Nakonec to ale dopadlo zcela jinak:

"Asi před rokem jsem byl osloven, abych napsal song pro Olympijské hry spolu s velmi dobrým pianistou. Jeho jméno ale nemohu prozradit. Takže jsem napsal tuto písničku s tímto na vědomí. To je důvodem, proč zaznívá kytara a piano současně. Obvykle takhle skladby nepíšu. Nějak ze spolupráce ale z určitých důvodů sešlo."

Po té, co se rozplynula naděje na duet, pokračoval Bellamy ve své práci, kterou předvedl Olympijské komisi.

"Znělo to tak, že by z toho mohla být dobrá písnička i v době, kdy nebyla otextována. Byla to jen taková velká hudební myšlenka, do které byl zahrnut sbor. Takže když jsme byli požádáni, abychom zahráli na úvodním ceremoniálu Olympijských her, řekli jsme si: 'Určitě musíme zahrát tohle!' Lidé, kteří spolupracují na Olympijských hrách si to poslechli a zalíbilo se jim to."

"Text písničky má navodit v duši takový stav, kdy je člověk plně soustředěn na to, aby podal co nejlepší výkon a je odhodlaný vyhrát, a to i přes nepřízeň osudu. Chtěl jsem navodit pocit konkurenceschopnosti ke všemu."

Na otázku ohledně traileru Bellamy odpověděl následovně: "Hodili jsme trailer na YouTube, na kterém je výňatek z jedné z písniček z nového alba. Chtěli jsme tím ukázat, že deska má mnoho rozličných tváří."

Na co se mohou lidé těšit? "Zkusili jsme pár nových věcí, jejichž výňatek je v traileru. V podstatě jsme se pokusili o to, co zkoušeli již Rage Against The Machine v devadesátých letech s hip-hopem. Vzali jsme trochu elektroniky a dubstepu a pokusili se to zahrát na skutečné nástroje. Na albu je jedna taková skladba, zbytek je velmi, velmi rozmanitý."
Také přiznal, že album obsahuje jednu jazzovou skladbu, na které je hodně trubky. "Dokonce jsem se pokusil o saxofonové solo."

"Teď dáváme dohromady seznam skladeb a posloucháme finální mixy. Nahráli jsme to během šesti měsíců."


Survival k dostání na iTunes!

29. june 2012 at 11:57 | AnjuliiMuse* |  Muse in press
Nový single Muse - Survival je ode dneška oficiálně k dostání na iTunes, kde si ho můžete zakoupit za € 1,29 (což je v přepočtu zhruba 34,- Kč). Skladba je dlouhá 4 minuty a 17 sekund, je tedy pravděpodobně bez preludia. Survival měl premiéru 27. července 2012 na BBC Radio 1 ve vysílání Zane Lowa.Survival - lyrics

27. june 2012 at 22:52 MUSE Videa

Race, life's a race
And I'm gonna win
Yes I'm gonna win

And I will diffuse
And I'll never lose
I choose to survive
Whatever it takes
You won't pull a head
I'll keep up the pace
And I'll give you my strenght
To the whole human race
Yes I am prepared
To stay alive
And i won't forgive
The vengeance is mine
And I won't give in
Because I choose to thrive

I'm gonna win

Race, it's a race
And I'm gonna win
Yes I'm gonna win
And i will diffuse
And I'll never lose
I choose to survive
Whatever it takes
You won't pull a head
I'll keep up the pace
And i'll give you my strenght
To the whole human race
Yes I am prepared

Fight, fight, fight,
win, win, win

Yes I'm gonna win
Závod, život je závod
A já zvítězím
Ano, já zvítězím

A rozšířím se
A nikdy neprohraji
Vyberu si přežití
Cokoliv si to vezme
Nestáhneš hlavu
Zachovám si své místo
A dám ti mou sílu
Celé lidské rase
Ano jsem připraven
Zůstat na živu
A neodpustím
Odplata je má
A nevzdám se
Protože si volím prospěch

Zvítězím

Závod, je to závod
A já zvítězím
Ano, já zvítězím
A rozšířím se
A nikdy neprohraji
Vyberu si přežití
Cokoliv si to vezme
Nestáhneš hlavu
Zachovám si své místo
A dám ti mou sílu
Celé lidské rase
Ano, jsem připraven

Boj, boj, boj
Vítězství, vítězství, vítězství

Ano, zvítězím

Muse photoshoot 12.1 - Návštěva Hlavního tiskového centra v rámci 'Jeden měsíc do OH'

27. june 2012 at 21:34 MUSE Photoshooty
Muse dnes navštívili hlavní tiskové centrum v centru Olympijského parku ve Stratfordu.
London 2012 má v plánu pobavit i vzdělat diváky

27. june 2012 at 21:19 | london2012.com & Anjulii Muse* |  Muse in press
Londýnský organizační výbor dnes oznámil, že diváci, kteří budou sledovat Letní olympijské hry budou sledovat takovou show, která bude v jistých ohledech inovativní.


Unikátem je projekt, který nese název "Rock the Games". Ten v sobě zahrnuje živá vystoupení a exkluzivní nové nahrávky od rozličných umělců.
Pro tento projekt bylo složeno pět skladeb, v jejichž čele je Survival od Muse. Ten byl vybrán jako oficiální skladba olympiády a bude hrán při různých příležitostech. Zbývající čtyři umělci jsou Elton John vs Pnau, Delphic, Chemical Brothers a Dizzee Rascal.


SURVIVAL!

27. june 2012 at 20:59 Muse in press
Před pár minutami mohli ti, co netrpělivě naslouchali vysílání Zane Lowa na BBC Radio 1 poprvé zaslechnout celou písničku Surival, která byla vybrána jako oficiální píseň pro Letní olympijské hry v Londýně. Následovalo krátké interview se všemi třemi členy kapely a "druhá dávka" epické skladby Survival.


Matthew Bellamy po dlouhé době opět tweetoval:


Muse se také stali trendem na Twitteru:


Můžeme otevřeně říci, že Muse jsou zpět a nová éra začala... :)

Alex Littlewood - Kratičká ukázka Survival!

27. june 2012 at 16:11 Muse in press
"Survive" by Muse will be played in the #Olympic stadium. Here's a little taste (c Muse/2012)"MUSE - SURVIVAL - Oficiální hudba Letních olympijských her 2012 Londýně!

27. june 2012 at 15:03 | Anjulii Muse* |  Muse in press
Olympijská komise vybrala písničku Survival z nového alba Muse - The 2nd Law jako oficiání znělku olympijských her 2012, které se konají mezi 27. červencem a 12. srpnem 2012. Hudba zazní během příchodu olympioniků na stadion, při ceremoniálu během předávání medailí a také bude použita pro TV spot. Matt psal tuto písničku s Olympiádou na mysli. Je o naprostém přesvědčení a odhodlanosti vyhrát.
Survival zazní dnes v 19.30 londýnského času na BBC Radio 1 ve vysílání Zane Lowa. Znamená to tedy, že nebude vysílána písnička Unsustainable, jak bylo původně tvrzeno. Survival bude možné zakoupit ihned po odvysílání na iTunes a na muse.mu.


Matt photoshoot 3.4 - Matt, Bing & Kate v St. Tropez

25. june 2012 at 20:22 Matt photoshoots
Kate Hudson nesla syna Binghama, když vystupovala spolu se svým snoubencem Matthew Bellamym z jachty. Spolu s nimi byl i Ryder a další rodiny, jak se ukázalo, když se slunili v St. Tropez ve Francii.
Muse World Tour 2012 v Praze - Předprodej lístků zahájen

15. june 2012 at 18:40 Muse in press
Ve čtvrtek 14. června Sazka Ticket zahájila předprodej vstupenek na listopadový koncert Muse. Kapela vystoupí 22. listopadu v pražské O2 Aréně.
Lístky byly v unikátním předprodeji, který byl dostupý pouze pro členy Muse fanklubu. Ti se mohli přihlásit do 'slosování' o lístky na stání na koncert v libovolné zemi. Kdo neměl štěstí, musel počkat do 14. června pro předprodej.


Cena tiketů se pohybuje v rozmezí od 1290,- Kč za stání, které na tento koncert není děleno do sektorů 'stání u podia' a 'stání', přes 1390,- Kč až po 1590,- Kč za sezení.
Obavy mnohých fanoušků Muse, že koncert bude ihned vyprodán se nevyplnily. Lístky jsou dostupné ve všech sektorech, vyjma dvou. Zcela vyprodány jsou již haly ve Spojeném Království, Švýcarsku, Norsku, Nizozemí a Belgii.

Vstupenky můžete objednat zde: sazkaticket.cz/Ticket/akceid=1520152


Muse - The 2nd Law - Co 'Druhý zákon' znamená

9. june 2012 at 14:15 | Anjulii Muse* |  Muse in press
Nástupce páté desky Muse nese název The 2nd Law. V traileru k tomuto šestému albu, který byl zveřejněn 6. 6. 2012, je zahrnut text, který odpovídá druhému zákonu termodynamiky. The 2nd Law ('Druhý zákon') bude tedy pravděpodobně deska, která se zaměří na systém, ve kterém žijeme, na to, k čemu jako lidstvo svými činy nezadržitelně spějeme, přírodní procesy anebo vyčerpatelnost přírodích zdrojů.


"Všechny přírodní a technologické procesy probíhají takovým způsobem, že se dostupnost zbývající energie snižuje. Ve všech energetických přeměnách, pokud žádná energie do izolované soustavy nevstoupí ani nevystoupí, se entropie (*míra neurčitosti daného procesu) zvyšuje. Energie soustavně proudí ze stavu, kdy je koncentrovaná, do stavu, kdy se stává rozptýlenou, rozprostřenou, plýtvanou a nepotřebnou. Nová energie nemůže být vytvořena a vysoce kvalitní energie je ničena. Ekonomika založená na nekonečném růstu je NEUDRŽITELNÁ."

Happy Birthday Matt Bellamy!

9. june 2012 at 12:09 Matt Bellamy
Dnes, 9. června 2012, slaví své 34. narozeniny frontman britské kapely Muse, Matthew Bellamy. Musers opět vytvořili video, za účelem popřát Mattovi hromadně vše nejlepší. V letošním ročníku se účastnilo bezmála 140 fanoušků Muse. Výsledek jejich snažení a také snažení adminů facebookové stránky Musers Belong To Muse, kteří se o vytvoření videa postarali, můžete zhlédnout zde:


Za uplynulý rok se Matthew Bellamymu narodil syn Bingham, jehož maminkou je Kate Hudson. V polovině září se do prodeje dostane v pořadí šesté studiové album Muse, které nese název The 2nd Law. Počátkem října bude kapela až do Vánoc koncertovat po celé Evropě, při čemž, překvapivě, nevynechá ani Českou republiku.

THE 2ND LAW - New Muse Era Beggins!

8. june 2012 at 14:47 | Anjulii Muse* |  Muse in press
Před pár dny Muse zveřejnili trailer k jejich šestému studiovému albu. Spolu s přes dvě minuty trvající upoutávkou byly zveřejněny datumy vydání alba v různých zemích a, a to především, kapela vypustila do světa termíny koncertů po celé Evropě!


Jen z upoutávky je jasné, že kapela se stále nebojí experimentovat s novými zvuky a hudebními styly. Všechny zajisté překvapil zvuk podobný dubstepům, který je podkladem videa v jeho druhé polovině.


Album bude k dostání přednostně v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Belgii, Lucembursku, Nizozemsku, Norsku, Irsku, Austrálii a Jižní Africe, a to již 14. září 2012.
17. září bude deska k dostání celosvětově, pouze v Itálii, Španělsku, Spojených Státech, Kanadě a Jižní Americe až 18. září.


MUSE SE PŘEDSTAVÍ POPRVÉ V PRAZE!

Ve dnech od 16. října do 18. prosince Muse představí svou desku v rámci koncertů po celé Evropě a Spojeném Království. Jako zahajovací koncert může být považováno vystoupení ve Francii, dále zaplní haly ve Španělsku, Británii, Německu, Švýcarsku, Itálii a mnohých dalších zemích.
22. listopadu 2012 se spousta fanoušků Muse nahrne do pražské O2 arény, kde trio vystoupí od osmi hodin večer. Mnohým 'Muserům' se tedy splnil jejich dlouholetý sen a Britové se zde představí ne v rámci festivalu, ale s plnohodnotným koncertem.
Pokud jste zaregistrovaní na stránkách muse.mu a patříte tedy k plnohodnotným Musers, máte jedinečnou možnost, jak získat lístky na stání přímo z muse.mu, a to ještě před spuštěním prodeje tiketů v sítích Sazky. Stačí si zažádat o maximálně čtyři lístky přímo na muse.mu, a vyčkat do 13. června, pokud budete náhodně vybráni.

Pro více informací sledujte oficiální stránky Muse - muse.mu.


Kolekce Chanel jaro/léto 2012 - Týden módy v Paříži

2. june 2012 at 0:48 ♣ MÓDA
Záznam módní přehlídky kolekce Chanel pro jaro a léto 2012. Celá show je koncipovaná do podoby podmořského světa, a to především v bílé barvě. V závěru přehlídky vystoupila Florence Welch se singlem What The Water Gave Me.