March 2012

London 2012

31. march 2012 at 13:24 | AnjuliiMuse* |  London & Great Britain ♥
Je tomu již týden, co jsem se vrátila ze své cesty po Londýně a jeho blízkém okolí. A naprosto upřímně mohu říct, že to byl bezkonkurenční zážitek. Velká Británie je mou srdcovou záležitostí, takže jsem překonala svůj odpor k turistům s foťákem a udiveným výrazem, a stala se jednou z nich.
Cesta byla zaměřená na tematiku letošních Olympijských her, které se konají právě v Lodýně. Díky tomu jsem měla možnost projít Wembley Stadium zevnitř, seděla jsem v královské loži, anglicky mluvící průvodce zmínil Muse a celkově jsem byla na místě, kde byli i Muse. A ještě jsem dostala průkaz VIP návštěvníka! :D Wembley nebylo jediným místem sportu, kam jsem zavítala. Wimbledon. Tam jsem seděla na sedátku Rogera Federera v konferenční místnosti pro členy Wimbledon klubu.


Další památky - londýnská klasika. Tower Bridge, Buckingham Palace, Traffalgar Square, Winsdor Castle, London Eye, Palace of Westminster, Greenwich a mnohé další.


Veškeré fotky, které jsou použitelné, jsem nahrála na Flicker, kde si je, pokud máte zájem, můžete prohlédnout :).

flickr.com/photos/sets


Muse photoshoot 11.9 - Twitpics!

28. march 2012 at 21:25 MUSE Photoshooty
@Dominic_Howard: Anyway, doing this now. A few finishing guitar touches!

pic.twitter.com/vHdkUICf
@Dominic_Howard: Now for some boingos!

"A tahle písnička je pro všechny, aby se zítra ráno necítili, jako Dezolát"

25. march 2012 at 13:43 Song on My Mind*
Právě touto větou uvedl Márdi písničku Dezolát na jejich včerejším koncertu v královéhradeckém klubu U Cikána. Rozhodně to ale nebylo jediné, co za jejich koncert řekl. Právě naopak! Márdi, jako frontman kapely, komunikoval s davem, jak jen to šlo. Možná právě proto se v klubu navodila tak příjemná atmosféra.

"Vítáme na pódiu novou hvězdu!"

Atmosféra byla až tak moc příjemná a uvolněná, že si odvážná a hlavně šťastlivá fanynka užila část koncertu na pódiu mezi Márdim a Mejlou. A jelikož i Márdi byl příjemně překvapen, ostatně jako všichni v davu, byla uvítána slovy: "Vítáme na pódiu novou hvězdu!"

Samotný koncert byl velmi energický. Kapela hrála s úžasným drivem a jejich setlist byl více než vydařený. Během třičtvrtě druhé hodiny, kolik trval jejich koncert i s přídavkem, zahráli jejich největší pecky z celé diskografie. Na své si tedy přišli nejen milovníci této kapely, kteří znají každý text i pozpátku, ale i ti, co fiXu poslouchají jen občas. Protože Stereoid, Dezolát, Darling, Lunapark anebo Antidepresivní rybičku zná snad každý. A to nejlepší na konec - 1982. Ta jednoduše dostávala do kolen.


"Fanoušci Muse většinou Vypsanou fiXu neposlouchají"

Po koncertu byl Márdi na krátkou chvíli k zastižení venku před klubem. Byla to příležitost neformálně si s ním popovídat. A to bych to nemohla být já, abych se nezeptala na Muse. Podle frontmana ale Musers nebývají fanoušky fiXy a naopak. Sám ale Muse obdivuje a to, co prozradil při rozhovoru na stránce T-music myslel smrtelně vážně.

("Hlavní leader festivalu není úplně můj šálek kávy, ale zvědavost mi nedá. Navíc tohle je hitovka! A ještě jednou navíc - viděl jsem jejich živák z Wembley a najednou jsem zjistil, že ta káva je dost dobrá! Oční vjem je bonus - to je jasný. Nejúspěšnější koncertní kapela současnosti." - o Muse jako headlinerovi Rock for People 2010)

Byl velmi milý a vstřícný. Rozhodně se nechoval jako nějaká rocková hvězda, která maximálně rozdá pár autogramů a se třemi lidmi se vyfotí. Naopak. I když, abych byla upřímná, Márdi rockovou hvězdou (tedy spíše punkovou hvězdou) jednoznačně je. On a celá kapela hrají takové písničky, ze kterých si každý z nás najde něco svého, něco, v čem se najde.
Rozhodně a bez jakýchkoliv pochybností můžu Vypsanou fiXu zařadit mezi nejlepší české koncertní kapely současnosti. Protože, přiznejme si, kolik současných kapel už má za sebou 18 let existence a jejich hvězda stále stoupá výš a výš?

NME Voting - The World's Most Dedicated Fanbase

24. march 2012 at 15:58 | Anjulii Muse* |  Muse in press
Hlasujte v anketě NME o Nejvíc oddané fanoušky na světě! V žebříčku top 20 se na prvním místě drží The Killers, hned druzí jsou Muse. Musers neváhejte a hlasujte. Uvidíme, zda Musers obhájí svou nedávnou cenu NME za Most Dedicated Fans. Dále jsou ve hře fanoušci Two Door Cinema Club (tento rok je mezi potvrzenými kapelami na Rock for People), Dave Grohl s Foo Fighters, Coldplay, Kasabian, Hurts, My Chemical Romance, Arctic Monkeys, Nirvana a mnozí další umělci. Proto neváhejte a hlasujte za svou fanouškovskou základnu!Dom about new album - September is new October!

24. march 2012 at 10:18 Dom Howard

Později se objevila zpráva, že Chris prozradil, že se prvního singlu z jejich nového alba dočkáme pravděpodobně toto léto. Uvidíme tedy, zdali se jedná jen o drb, nebo je to pravda.

"Ok, so… Chris said that Muse will release the first single from the new album this summer."

Dom photoshoot 1.5 - New twitpics

24. march 2012 at 9:26 Dom photoshoots
@Dominic_Howard Attempting to record some tablas. I've got no idea what I'm doing here but it sounds cool. Might take some lessons!

@Dominic_Howard Presets on a efx piece..

@Dominic_Howard Tom will like this at least!

@Dominic_Howard From fiddling with my snare sound for ages I just discovered an influential piece of gear for Primus! No joke!

Dominc Howard's latest tweets

17. march 2012 at 10:56 Dom Howard
‎@Dominic_Howard: Nice to be finally back in London. Now it's time to finish this album!

@Dominic_Howard: I just got back so spun out, tired and awake at once.. I'll send some pictorial updates from the studio next week! Cheers.

@Dominic_Howard: Unfortunately a pretty slow postal service for you guys though! ;)

Matt Bellamy and Kate Hudson got married - rumour!

17. march 2012 at 0:26 Matt Bellamy
Zvěst o tom, že se Matt Bellamy 16. března 2012 oženil se svou snoubenkou Kate Hudson je pouhý drb. Media pouze 'překroutila' slova, která pronesla matka Kate Hudson, Goldie Hawn. Ta na twitteru v odpovědi jednomu fanouškovi odpověděla, že se pár zatím neoddal. Svatba, což bylo již před časem řečeno, má probíhat na jaře, datum nebyl zveřejněn.

"Mé děti s jejich dětmi jsou fantastičtí. Mají úžasnou rodičovskou etiku a jsem na ně za to velmi pyšná. ... Když se má dcera vdala za rockovou hvězdu, nijak mě to nezaskočilo. Vše, na čem záleží je, že je tento vztah dobrý. To co lidé dělají není nezbytně to, kým jsou. ... Kate nepřevzala nějaké anglické manýry. Je tím, kým je."

Kate Hudson také před časem řekla: "Jedna věc po druhé. Nejdříve přivítáme našeho 'nováčka' (Binga) a chvíli si to budeme užívat."

17. března Goldie Hawn na twitteru:

Matt Bellamy prozradil pár bližších informací k novému albu!

14. march 2012 at 22:59 Muse in press
Tři šťastní Musers odchytili Matta Bellamyho na cestě z nahrávacího studia v Londýně. Dokonce prý vystoupil z auta, aby si s nimi popovídal. A jako bonus máme my ostatní, ktěří neměli takové štěstí, více informací k průběhu nahrávání!

- Nahrávání probíhá vážně dobře (údajně kladl důraz na slovo 'really' - 'vážně' a vypadal rozradostněn)
- Na otázku ohledně Olympijských her byl poměrně tajnůstkářský, ale je tu jistá šance, že se tam objeví
- Na stage se dostanou zpět v září!
- Práce na albu pravděpodobně skončí v dubnu nebo květnu a ven se dostane v září nebo říjnu, to záleží na tom, jak se věci budou vyvíjet
- Twitpic, který postoval Tom Kirk a na twitteru se moc dlouho neudržel - TENTO - vážně obsahuje názvy písniček nového alba, ale některé se ješt změní. Byli prý hodně opilí, když ho pořizovali.

Až do příští středy se Muse ve studiu neukáží, poté se tam ukáže jen Matt. Zbytek se do studia vrátí až ke konci března.


Peter Facinelli se rozvádí s jeho ženou Jennie Garth

14. march 2012 at 22:43 Peter FACINELLI
Dnes ráno manželský pár Peter Facinelli a Jennie Garth oznámili, že se rozvádí. Po jedenácti letech manželství se pár rozhodl tento svazek ukončit.

"Oba jsme se rozhodli ukončit toto manželství. Oba cítíme naš lásku a věrnost k našim dětem, a proto i nadále budeme vychovávat naše dcery spolu. Proto vás všechny žádáme o respekt a soukromí, během celého procesu." oznámili na veřejném prohlášení.


Důvod pár nechtěl prozradit, podle blízkých zdrojů je ale příčinou mladá Kanaďanka, se kterou měl Peter Facinelli poměr během natáčení Rozbřesku ve Vancouveru. Kvůli dětem se snažili celou situaci přejít a držet v tajnosti, Jennie již ale údajně "pouhou hospodyňkou déle být nesnesla".
Peter a Jennie mají tři dcery - Luca (14), Lola (9) a Fiona (5).

Peter Facinelli with his daughter - Hunger Games premiere

14. march 2012 at 22:24 Peter FACINELLI
Peter Facinelli a jeho dcera, Luca Bella Facinelli, se 12. března zúčastili premiéry Hunger Games. Na svůj twitter pak přidal pár fotek. ;)


Musical March Madness 2012

14. march 2012 at 22:08 Muse in press
MTV opět vyhlásilo březnové hlasování o nejlepší skupinu - nebo spíš fanoušky? :D Nicméně, jediný způsob, jak se můžete zapojit je, že budete hlasovat v duelech pro svého oblíbeného umělce nebo skupinu. Během března se postupně vyselektují vítězové, až se 2. dubna utkají v závěrečném duelu.

Muse se nyní poěrně snadno dostali přes Gym Class Heroes, v dalším kole je ale čekají jedni z nejsilějších soupeřů - Tokio Hotel. Proto neváhejte, a hlasujte! Další kolo začíná již 19. března. ;)


Kerrang Rock 100

10. march 2012 at 13:30 Muse in press
Jako každý rok, magazín Kerrang vyhlašuje hlasování o Nejlepší rockový song. Jediným vaším úkolem je vybrat 3 podle vás nejlepší rockové písně a ve zkratce napsat, proč jste vybrali právě tyto tři. Poté, co zadáte vaše jméno a emailovou adresu, můžete nechat započítat váš hlas.
Muse zde mají zastoupení v podobě Starlight a Supermassive Black Hole. Dále je zde velké množství interpretů, jako třeba Limp Bizkit, Panic! At the Disco, Paramore, Red Hot Chili Peppers, Sum 41 a další. Výběr tedy není snadný. ;)


Quote about Musers in this week's NME

9. march 2012 at 10:33 Muse in press

"Muse fans retained their locust-like ability to swarm all over the web with another Best Fan Community gong, as further evidenced by them voting Matt Bellamy Hero Of The Year."

"Fanoušci Muse si dokázali udržet svou schopnost být jako sarančata a hemžit se po celém internetu. Vyzískali si tak cenu za Nejlepší Populaci Fanoušků, a schopnost potvrdili i tím, že Matta Bellamyho zvolili Hrdinou roku."

- NME magazine, March 10th 2012
6/3/12 - NME - “MUSE: NEW ALBUM STUDIO REPORT”

7. march 2012 at 12:26 | Anjulii Muse* |  Muse in press
V aktuálním čísle NME, které vychází zítra - 8. 2., se objeví i něco o Muse a jejich novém albu! Na obálce totiž vedle hvězd cen NME a 'godlike genius' Noela Gallaghera stojí "MUSE: NEW ALBUM STUDIO REPORT". Zvěst, že NME navštívilo Muse ve studiu, je tedy pravdivá. Co si pro nás NME připravilo se dozvíme zítra.

iwantthefriction: Sorry, I couldn’t hear anything over “MUSE: NEW ALBUM STUDIO REPORT”

Muse kusovka 14.3 - Do not touch or lean on the piano. DON'T EVEN POINT!

5. march 2012 at 19:23 MUSE kusovky
------------------------------------


Paul Reeve's tweet about new album!

4. march 2012 at 11:43 Muse in press

"Just confirmed dates for recording vocals for the new Muse album... You will not have heard anything like this from them before"

- Paul Reeve
--------------------------------------------------
Paul Reeve je hudební producent působící ve Velké Británii. S Muse spolupracoval již na jejich prvním albu Showbiz. Také produkoval jejich Muse EP a Muscle Museum EP. Jako koproducent se podílel i na albu Absolution a na produkování mnohých b-sides k albu Hullabaloo.

Chris Martin lituje názvu jejich nejnovějšího alba Mylo Xyloto

3. march 2012 at 12:50 | NME |  Song on My Mind*
Frontman kapely Coldplay, Chris Martin, řekl, že lituje pojmenování jejich posledního alba - Mylo Xyloto. Skupina chtěla, aby se výsledek jejich snažení ve studiu jmenoval tak, aby se slova, ze kterých se bude skládat nedala 'vygooglovat'. Tak vzniklo unikátní Mylo Xyloto.
Problém Chris vidí až nyní, a to ve způsobu vyslovování v různých částech světa.

"Je to něco, o čem jsme si mysleli, že bude vypadat vážně dobře, ale všude ve světě, kam jsme zavítali to lidé vyslovují těmi nejbláznivějšími způsoby, takže toho teď začínáme litovat." řekl.

Coldplay___mylo_xyloto_by_other_covers-d4dih1z_large

Skupina 21. února převzala cenu Best British Group, v rámci Brit Awards. Při této příležitosti prohlásil: "Abych byl upřímný, většina britských skupin se rozpadla. Blur, Pulp, Take That mají přestávku... Jsme jediná britská kapela ve hře. A tak to vezmeme."
(Chris Martin pravděpodobně zapomíná na Muse, kteří budou již v říjnu 'zpátky ve hře'. Anjulii)

EDIT 6. 2. 2012 - Chris Martin dnes toto své tvrzení popřel. Na Twitteru postoval: "Vůbec nemáme výčitky ohledně názvu Mylo Xyloto. Milujeme to. Litujeme pouze pokusu o vtip v brzkém ranním vysílání. CM"