August 2008

d.i.p.l.o.o.o.m.

28. august 2008 at 19:24

Boty Crocs - Koupili jste si levnou napodobeninu?!

27. august 2008 at 16:05 ♣ MÓDA

Češi se zamilovali do barevných bot Crocs! Protože se nám ale nechce utrácet za předražené originály, kupujeme si většinou levné napodobeniny z tržnic i supermarketů. Podle odborníků ale neděláme dobře! Kopie nám mohou způsobit zborcení nožní klenby nebo plísně!

Češi si myslí, že napodobeniny mají stejné vlastnosti jako originály. To ale není pravda. Chůzi v kopiích bot Crocs lze přirovnat k procházení se bos v holínkách. Nohy se potí, kůže nedýchá, bota je naprosto plochá, nemá vlastně žádné vnitřní tvarování a nepodporuje nožní klenbu.
Originály jsou sice dražší, ale lepší. Jsou totiž z neporézní pěnové pryskyřice podobné té, ze které se vyrábějí polštáře do kajaků. Díky pryskyřici se bota zahřívá tělesným teplem, tvaruje se a formuje na míru chodidla. Váží maximálně 200 gramů. Nic z toho u kopií nehrozí. Ne, že by byly napodobeniny kdovíjak těžké, ale jsou vyrobeny z běžného plastu, který se rychle poškozuje. Co je ale horší? Bota je díky plastové hmotě rejdištěm bakterií i plísní. Stačí, aby se noha trochu zpotila, a v botě se vytvoří ideální podmínky pro množení plísní.
Ortopedi a fyzioterapeuti také zdůrazňují, že chůze v úplně plochých botách je doslova škodlivá. Nevychvalují ale ani originální Crocs. "Nejedná se o žádnou ortopedickou obuv, jak se mnohdy říká. Ale pokud jde o originály, lidé si je pochvalují. Jsou lehké, z dobrého materiálu, dobře odvětrávají a nohy se v nich nepotí. Jen je třeba dát pozor na levné napodobeniny těchto bot. Jsou z gumy a mohou přivodit i kožní problémy," zhodnotila obuv fyzioterapeutka Jana Španihelová.

Kolik tyto boty stojí?

Originál v obchodě v Česku...........od 1200 Kč
Originál na českém internetu ........od 1050 Kč
Originál v obchodě v Německu .....od 25 EUR (600 Kč)
Originál na internetu od výrobce...od 29,99 USD (497 Kč)
Napodobenina ve stánku ...............od 190 Kč
Napodobenina v Německu ............od 10 EUR (240 Kč)

Ideální zdravotnická obuv? Ani náhodou! Probíjí!

V českých nemocnicích se boty Crocs rychle ujaly. Zdravotnický personál si je nemůže vynachválit. Ale pozor! Už loni je zakázali na některých nemocničních odděleních ve Velké Británii. Zjistilo se totiž, že speciální pryskyřice, ze které jsou boty vyrobeny, probíjí! Statická elektřina tak může narušit chod některých životně důležitých přístrojů! "Nevěděla jsem o tom. Je to škoda, dají se lehce udržovat. Nosím je ráda," řekla Aha! sestřička z plzeňské fakultní nemocnice. Jenže o problému s vodivostí oblíbených bot se ví i u nás. Na odděleních typu ARO a JIP je jejich nošení zakázáno, zaměstnanci i návštěvy sem mohou pouze v předpisovém oděvu i obuvi. "Je na vedoucích každého oddělení, aby své pracovníky kontrolovali, zda mají obuv podle směrnic nemocnice," uvedla pro Aha! Renata Jenšíková, mluvčí Plzeňské fakultní nemocnice.

Testovali jsme pro vás crocsy!

Vyzkoušeli jsme oblíbené crocsy na vlastní kůži. A abychom nekřivdili levným napodobeninám, testovali jsme originály i kopie zároveň. "Na první pohled se kopie od originálu téměř neliší. Jenže jakmile je vezmete do ruky, rozdíly jsou patrné. Plast na napodobenině se dá snadno ohnout a povedlo se nám ho i při poměrně jemné manipulaci poškodit. Originální crocsy mají o něco vyšší podrážku, která se asi tak snadno neochodí," říkala po testu redaktorka Kristýna Pivodová.
Ještě další věci jsme si všimli hned, jak se nám crocsy dostali do ruky - kopie je silně cítit nepříjemným »plastovým« pachem. "Zkoušela jsem v nich chodit a po pár krocích jsem větší odlišnosti nepoznala. Když jsem však v originálních crocsech strávila celý den a pak totéž vyzkoušela s kopií, rozdíl jsem cítila. A asi nejen já," prozradila Pivodová.

POROVNÁNÍ

NAPODOBENINA :
 • Díry jsou větší a trhají se
 • Jsou vyrobeny z levného plastu, který se ryhle ničí
 • Použitý materiál je ideálním místem pro množení bakterií
 • Úplně chybí jakékoliv tvarování pro podporu nožní klenby
 • Časem zapáchají a hrozí kožní onemocnění
 • Úchyty se snadno trhají
ORIGINÁL :
 • 13 děr na každé botě kvůli větší prodyšnosti
 • Vyrobené z "chytré" pryskyřice, která brání množení bakterií a plísní
 • Nezapáchají
 • Snadná údržba - stačí omýt ve vodě
 • Výstupky, které stimulují krevní oběh v noze
 • Ergonomické tvarování omezuje svalovou únavu až o 62,6 % proti normálním botám
 • Ergonomický tvar pro podporu nožní klenby
 • Úchyty pro snadnější nošení bot v ruce
zdroj : AHA!


Bleskovka 2

23. august 2008 at 8:00 ♣ SOUTĚŽE, BLESKOVKY, DIPLOMKY
1) Ahojda :-)
2) Kolik je ti let?
3) SUKNĚ nebo KALHOTY ?
4) Ráda nosíš silonky?
5) Líčíš se do školy?
6) Jak ráda nakupuješ oblečení?
7) ZNAČKOVÝ OBCHOD nebo VĚTNAMSKÁ TRŽNICE?
8) Co bude na diplom?
9) Díky, papaWexelky - celebrity

19. august 2008 at 18:58

Wexelky 2

19. august 2008 at 18:51

DIPLOMY PRO VÁS - Bleskovka 1.

16. august 2008 at 13:20 ♣ SOUTĚŽE, BLESKOVKY, DIPLOMKY
pro AMY
pro NIKI
promiň Niki, na diplom jsem ti dala Hayden Panettiere, nevadí? :-)
pro MAKY
pro MARUSKU :-)
pro AIKO-CHAN

Bleskovka 1

16. august 2008 at 12:31 ♣ SOUTĚŽE, BLESKOVKY, DIPLOMKY
1) Ahojda, jak se vede?
2) Jaká je tvoje nejoblíbenější skupina/zpěvák/zpěvačka ?
3) A nejoblíbenější písnička/album?
4) RŮŽE nebo TULIPÁN ?
5) KITTY nebo PUCCA ?
6) BONBÓNY nebo TABULKA ČOKOLÁDY ?
7) Máš blog?
8) a Co bude na diploomek?
Žabičky

10. august 2008 at 18:23 ♣ PIXELKY

BATHORY

1. august 2008 at 17:59
Historický velkofilm Juraje Jakubiska a současně nejdražší filmový projekt střední Evropy přivádí k životu krvavou legendu o Čachtické paní. Ta se podle pověstí koupala v krvi panen a na svých panstvích po léta vraždila a mučila své poddané. Kruté skutky dovedly hraběnku Erzsébet Báthory (1560 - 1614) až do Guinnessovy knihy rekordů, v níž je vedena jako největší vražedkyně všech dob. Výpravný snímek plný velkolepých bitev i osobních dramat v produkci společností Jakubisko film, Film and Music Entertainment (UK) a Eurofilm Studio (HU) je patnáctý celovečerní film Juraje Jakubiska. Ústřední postavou filmu je Erzsébet Báthory, u nás známá jako Alžběta Báthory.

Kým ve skutečnosti byla? "Krvavou hraběnkou", sadistickou vražedkyní, nebo obětí temných intrik, pomluv a bezpráví? Krutou, nemilosrdnou vladařkou, či zranitelnou, osamělou vdovou, jejíž krutost nepřesáhla zvyky doby? Nebo obojím? Pohledy historiků na životní příběh této kontroverzní šlechtičny se rozcházejí. Pojetí její osoby coby vraždícího monstra zpochybňují nové důkazy ukazující na hraběnku, která se díky svému bohatství a nezávislosti stala terčem spiknutí lidí, usilujících o její rozsáhlé majetky. Svědecké výpovědi o jejích krutostech jsou konfrontovány s faktem, že ve svém čachtickém sídle byla uvězněna bez procesu a soudu. Režiséra Juraje Jakubiska zaujal právě "nový" pohled. Manžel Alžběty Báthoryové, František Nádasdy, bojuje ve válkách s Turky a ona sama dohlíží na správu rozsáhlých rodových majetků a na výchovu dětí. Manžel jí jednou pošle dárek v podobě italského malíře Merisiho Caravaggia, který zůstane na jejím dvoře několik let. Mezi ním a osamělou ženou vznikne zvláštní pouto. Tou dobou se už ale nad její hlavou začnou stahovat zlověstná mračna, které ještě víc potemní po smrti jejího manžela. Mocná a bohatá žena musí čelit nepřátelům, kteří jsou schopní čehokoliv, i vlastním vnitřním běsům. Zvěsti o šílené vládkyni, která se ve snaze zastavit stárnutí koupe v krvi nevinných panen, začínají sílit.

V roli Alžběty uvidíme britskou herečku Annu Friel; jako její manžel František Nádašdy se představí Vincent Regan (Trója, 300: Bitva u Thermopyl); Caravaggia ztvárnil Hans Matheson (Bídníci, Mlhy Avalonu) a čtveřici hlavních rolí uzavírá Karel Roden jako Juraj Thurzo. V dalších úlohách uvidíme ze zahraničních herců i Franca Nera nebo Tima Preecea, z domácích, česko - slovenských se představí Deana Jakubisková-Horváthová, Bolek Polívka, Marek Vašut, Jiří Mádl, Lucie Vondráčková, Andrej Hryc, Monika Hilmerová a mnozí další. Bathory Bathory Bathory Bathory Bathory Bathory

Mamma Mia!

1. august 2008 at 17:55
Idylický řecký ostrov, holka na vdávání, jedna potrhlá matka, tři potenciální otcové a nesmrtelná ABBA. Jak se to rýmuje? Náramně. Divadelní muzikálovou show Mamma Mia! obsahující všechny zmíněné ingredience vidělo v osmi různých jazykových verzích přes 30 miliónů lidí. Jejich řady teď geometricky narostou, protože tvůrci původního muzikálu se "své dítě" rozhodli pojmout jako celovečerní film. A aby Mamma Mia! na stříbrném plátně dostala punc mimořádnosti, obsadili do hlavních rolí Meryl Streep a Pierce Brosmana.

Mladičká Sophie (Amanda Seyfried) žije s mírně šílenou matkou Donnou (Meryl Streep) na řeckém ostrůvku Kalokairi, kde vedou lehce uvadající rodinný hotýlek. Ani s jednou není k vydržení, protože se Sophie bude záhy vdávat. Zatímco Donna si v téhle souvislosti dělá ryze praktické starosti, Sophie řeši jediný problém - kdo ji odvede k oltáři. Nalezený matčin deník totiž odhalil, že se Donna v době kriticky blízké Sophiinu početí spustila hned se třemi chlapci. Podnikavá dívka, která zdědila matčinu excentričnost, nelení a všechny tři na svatbu pozve. A oni (rozevlátý obchodník Sam - Pierce Brosman, upjatý bankéř Harry - Colin Firth, svérázný dobrodruh Bill - Stellan Skarsgärd) přijedou. Do obřadu zbývá čtyřiadvacet hodin. Během nich bude nevěsta muset najít toho pravého. A protože Donna neměla o příjezdu tří připomínek hříchů mládí ani ponětí, bude na Kalokairi veselo i bez svatby.

Příběh křišťálově čistý jako voda v každé lepší řecké zátoce dějově posouvají dopředu písničky od ABBA neodolatelně nazpívané hvězdami filmu. Když Donna popisuje svou špatnou finanční situaci, zazní Money, Money, Money, ve chvíli, kdy narazí na bývalé milence, spustí Mamma Mia!, a tak je to od začátku do konce, žádný hit z produkce ABBA nezůstane ležet ladem. Nápad na muzikál stojící a padající s písničkami skupiny ABBA se zrodil v hlavě producentky Judy Craymer. Té trvalo přes deset let, než získala souhlas s jejich využitím - podmínkou byl muzikál, který se skupinou nebude mít nic společného, "jen" využije její songy. Získání povolení k natočení celovečerního filmu už bylo o poznání snazší, zvlášť když se muži z ABBA, Benny Andreson a Björn Ulvaeus stali jeho spoluproducenty. Další koproducent, slavný herec Tom Hanks, shrnuje důvody, proč by měl být film úspěšný. "Stejně jako já budete mít chuť po deseti minutách vstát a začít zpívat. Je to velmi nakažlivé."
Mamma Mia!, Amanda Seyfried, Meryl Streep, Pierce Brosnan, Stellan Skarsgård, Colin Firth
Mamma Mia!

Líbánky - Just Married

1. august 2008 at 17:42
Tom Leezak (Ashton Kutcher) a Sarah McNerney (Brittany Murphy). On sportovně založený reportér nočního dopravního vysílání v rádiu, ona svobodomyslná spisovatelka z rodiny, která je velmi bohatá, ale navíc velmi, velmi snobská. Jejich štěstí, zdá se, nestojí nic v cestě.

Jaké je překvapení Tomových kamarádů! A jaké zděšení zavládne v Sářině rodině, když se mladý pár do sebe bleskově zamiloval! Tom se okamžitě přizpůsobil Sářinu vnímání světa, životních hodnot a očekávání. A Sarah zcela ignoruje tatínkovo varovné sýčkování, které ji zrazuje před krokem, k němuž ji táhne hlas srdce. Nedej bože, aby byla svatba, aby se provdala za "rytíře v rezavém brnění!" Jenže svatba je ... a veliká.

Po ní mladý pár - s vyhlídkou dokonalé dovolené - vyrazí do Itálie. Ale díky Sářině bývalému příteli, který čirou náhodou dlí v Benátkách, a díky řetězci neúnavných propletenců smůly, procházejí mladí novomanželé testem limitů své mladé lásky.
Líbánky
Líbánky
Líbánky
Líbánky (Just Married)

Zpátky na zem - Down to earth

1. august 2008 at 17:38
Lance Barton je černoch a snaží se neúspěšně živit jako komik. Když při autonehodě zahyne, je jeho duše poslána přímo do nebe. Lance si je jistý, že musí jít o omyl. A skutečně...anděl mu řekne, že si jeho tělo vzali předčasně a tudíž ho vrátí zpátky na Zem. K dispozici je ovšem jen tělo staršího, bezohledného multimilionáře - bělocha. A právě v tomto nepravděpodobném převtělení se Lancovi začne neuvěřitelně dařit. Plakát

Mr. and Mrs. Smith

1. august 2008 at 17:35
John a Jane Smithovi tvoří obyčejný manželský pár s obyčejným životem a obyčejnými starostmi. Každý z nich ale skrývá doslova vražedné tajemství: Oba jsou ve skutečnosti dobře placenými a velmi výkonnými zabijáky, pracujícími pro konkurenční organizace.
Oživení jejich nudného manželského svazku přijde až s novým úkolem od jejich zaměstnavatelů - zabít svého životního partnera. Výsledkem je velkolepá akční podívaná, během níž oba uplatní své výjimečné schopnosti a jejich manželský svazek projde rozhodující zkouškou.
Brad Pitt a Angelina Jolie se představí v hlavní roli sexy akčního filmu MR. & MRS. SMITH, který je plný špičkové akce, nejmodernějších speciálních efektů a neuvěřitelných kaskadérských kousků. Zároveň je také komediálním příběhem o neobyčejných lidech s obyčejnými problémy.
Mr&Mrs Smith je příběhem o nebezpečí, sexu a vzájemném nepochopení," říká Akiva Goldsman, producent filmu. "Na rozdíl od většiny tradičních romantických komedií v něm ale máme spoustu akce a explozí. Akce je ale až ve druhém plánu - nejdůležitější jsou postavy. Film vypráví příběh manželů, kteří jsou tlačeni k tomu, aby se navzájem ulovili a zabili - to je po dlouhých letech jediná věc, která je donutí věnovat si navzájem trochu pozornosti. Když se o sobě dozví pravdu, znovu se do sebe zamilují", dodává producent.

"Film obsahuje dramatické scény, které se týkají partnerských vztahů, ale také obří akční a bojové sekvence, jež posouvají hranice kinematografie. A v neposlední řadě v něm najdete spoustu humoru. Vše je skvěle vyvážené a působí to jako skutečný život, respektive manželství," říká Angelina Jolie, krásnější polovička zabijáckého tandemu. Mr. & Mrs. Smith Mr. & Mrs. Smith Mr. & Mrs. Smith Mr. & Mrs. Smith Mr. & Mrs. Smith Mr. & Mrs. Smith Mr. & Mrs. Smith Mr. & Mrs. Smith

Zoufalé manželky - Desperate Hosewives

1. august 2008 at 17:31
Mary Alice žije celkem nerušeně na americkém předměstí. Přesto se ale rozhodne pro sebevraždu. Je totiž možné, že se za zavřenými dveřmi dějí věci, o kterých se raději nahlas nemluví...

Seriál začíná odchodem Mary Alice Youngové (Brenda Strongová) na onen svět. Ta opouští svůj dokonalý dům, který stojí na kouzelném předměstí a tím všechno skončí. V tuto chvíli nás přivádí do životů své rodiny, přátel a sousedů a ze svého nadhledu komentuje celé dění.

Okruh jejích přítelkyň na Wisteria Lane je pestrý. Susan Mayerová (Teri Hatcherová), rozvedená a osamělá matka, která pro lásku zachází až do krajnosti, Lynette Scavo (Felicity Huffmanová), která nedávno ukončila mateřskou dovolenou a vrací se do víru reklamní profese, Bree Van De Kampová (Marcia Crossová), Martha Stewartová, čerstvá vdova závislá na steroidech a na svém dokonalém životě, Gabrielle Solisová, exmodelka, jež vlastní všechno, co kdy chtěla - bohatého muže, velký dům a dítě, které je součástí všech potíží a navíc není jisté, kdo je jeho skutečný otec. Rozvedená Edie Brittová (Nicollette Sheridanová), svobodná, kurážná skutečná realitní makléřka, jejíž život nenechá nikdo bez povšimnutí. Vstupuje nová Betty Applewhiteová (Alfre Woodardová) a její pohledný mladistvý syn, Mathew (Mehcad Brooks), který se uprostřed noci pohybuje záhadně v domě, který nikdy neviděli.

Pak jsou zde muži: Mike Delfino (Jamie Denton), údajně ovdovělý instalatér, který získal srdce Susan. Tom (Doug Savant), roztomilý manžel Lynetty, který se dobrovolně stane "matkou", tudíž se jeho žena může vrátit do práce. Gabriellina polovička - Carlos (Ricardo Antonio Chavira), který je nyní ve vězení a dozvídá se o manželčině nevěře s Johnem (Jesse Metcalfe), a manžel ovdovělé Mary Alice - Paul (Mark Moses), který prchá před démony minulosti.

Ze svého současného pohledu vidí Mary Alice daleko více věcí než dřív. Uvažuje o tom, že se o svá rozkošná tajemství, která skrývají sousedské zavřené dveře zdánlivě dokonalého amerického předměstí podělí s ostatními. Zoufalé manželky (TV) Zoufalé manželky (TV) Zoufalé manželky (TV) Zoufalé manželky (TV) Zoufalé manželky (TV) Zoufalé manželky (TV) Zoufalé manželky (TV) Zoufalé manželky (TV) Zoufalé manželky (TV)

Charmed - Čarodějky

1. august 2008 at 17:25
Phoebe (Alyssa Milano) prišla v New Yorku o práci a tak se vrací do San Francisca, aby bydlela se svými sestrami. Její starší sestra Piper (holly Marie combs) ji přivítá s nadšením, ale nejstarší z nich Prue (Shannen Doherty) ne. Obviňuje Phoebe z toho, že kvůli ní se jí rozpadl vztah. Ještě v ten samý večer si Phoebe a Piper hrají se starou spiritualistickou tabulkou a najednou její ručička začne ukazovat sama od sebe písmena, z kterých vznikne slovo podkroví. Phoebe se tam vydá a najde tam starou, rodinnou knihu kouzel. Přecte z ní zaklínadlo a to obnoví moc všech sester, které jejich babička uspala když byli ještě malé. Na druhý den sestry zjistí, že každá z nich má jinou schopnost. Prue má telekinetické schopnosti, Piper umí zmrazovat čas, Phoebe mívá předtuchy budoucnosti. Brzy se ukáže že není vše takové jednoduché jako to na první pohled vypadá.
Čarodějky (TV)Čarodějky (TV)Čarodějky (TV)Čarodějky (TV)Čarodějky (TV)Čarodějky (TV)Čarodějky (TV)Čarodějky (TV)Čarodějky (TV)Čarodějky (TV)Čarodějky (TV)Čarodějky (TV)
Čarodějky (TV)
Čarodějky (TV)
Čarodějky (TV)
Čarodějky (TV)