May 2008


PUNSKÉ VÁLKY

10. may 2008 at 20:47 ♣ ŘECKO, EGYPT . . .

Proč byly války ?

  • zisk území
  • bohatství, moc, nadvláda
  • otroci

Punské války

Války mezi Římem a Kartágem - SNAHA O OVLÁDNUTÍ STŘEDOMOŘÍ
1. PUNSKÁ VÁLKA (264 - 241 př. n. l.)
Římané chtějí ovládnout Sicílii - té pomáhá Kartágo - STŘET = vítězí ŘÍM (Kartágo strácí Sardínii a Korsiku)
2. PUNSKÁ VÁLKA (218 - 201 př. n. l.)
vůdce Kartága - Jan Hanibal - velmi vzdělaný
Římané jsou poráženi - berou všechny muže do armády - vězně, otroky, muže mladší 18-ti let ...
proniknou do Kartága - mají volno - Kartágo nepřipraveno - vítězí ŘÍMANÉ
Kartágo nesmí vyvolat žádnou válku!
3. PUNSKÁ VÁLKA (149-146 př.n.l.)
Kartágo se pouze brání Africkým kmenům - Řím to bere jako záminku pro 3. Punskou válku
Vyzvali Kartágiňany k odchodu do vnitrozemí - Římané vítězí
Římané město vyplenili a posypali solí

KDYŽ PLEŤ VOLÁ SOS

10. may 2008 at 20:41 ♣ VIZÁŽ

Respektujte potřeby své pleti, odmění se vám tím, že bude krásnější a v dokonalé formě

KTERÉ ÚČINNÉ LÁTKY V KRÉMECH HLEDAT?
RETINOL (vitamin A) : v novince na hluboké vrásky Revitalif L´Oréal Paris. Pozor! Používat jen na noc!
KYSELINU HYALURONOVOU : v krémech Eucerin hyaluron-Filler, Avene a Derma Genesis od L´Oréal Paris
PRO-XYLANE : v krému pro zralou pleť substaine od La Roche-Posay a v Derma Genesis od Lóréal Paris
MINERÁLY : Silicium (křemík) v krémech Biotherm
TRÁPÍ MĚ PLEŤ U OČÍ
PŘÍZNAKY : Vějířky vrásek, kruhy pod očima, váčky a otoky.
PŘÍČINA : Za věířky vrásek (mimické vrásky) někdy může prostý fakt, že nenosíte brýle, i když špatně vidíte. Otoky někdy způsobuje příliš slané jídlo a nedostatek pohybu.
PÉČE : Používejte oční krémy nebo gely, ale ne příliš silnou vrstvu. Záleží také jak spíte - pořiďte si kvalitní polštář. Kruhy pod očima zmírní krém All About Eyes rich od Clinique. Váš nejlepší spojenec je ale dobrý korektor!
VYPADÁM UNAVENĚ
PŘÍZNAKY : Pleť má nestejnoměrný odstín, je našedlá, povadlá.
PŘÍČINA : Na povrchu pokožky se nahromadily suché buňky.
PÉČE : Pomůže kvalitní peeling, potřebuje ho i jemná a zralá pleť. Zvolte jemný přípravek, ale používejte ho pravidelně. ideální jsou moderní přípravky, podobné těm, které aplikuje dermatolog, například Milkrodermabraze od Mary Kay.
z časopisu KATKA

PŘIPRAVTE SVÉ VLASY NA JARO

10. may 2008 at 0:09 ♣ VIZÁŽ

PŘIPRAVTE SVÉ VLASY NA JARO

Vlasy během zimy hodně trpí. Je to způsobeno hladem venku, přesušeným vzduchem uvnitř budov, nedostatkemvitamínů. Když k tomu přidáte pravidelné fénování + působení zvláště městského ovzduší, máte nepříjemný výsledek - vlasy jsou suché, bez lesku a vypadávají.
ZAČNĚTE OD ZÁKLADŮ
Jen když budou vlasy mít pevné kořínky, budou zdravé. Zajistěte přítok krve k vlasovým cibulkám. K tomu je velmi prospěšná masáž hlavy. Pokud máte čas (a dostatečné finanční prostředky), obraťte se na kadeřnický salón. Existují speciální metody masáže hlavy. Odborníci hlavu nejen masírují, ale působí na odpovídající body. Samozřejmě si můžete masáž také sami. Masírujte hlavu kruhovými pohyby prstů odspodu, od čela, od spánků směrem k temeni.
!!!NEČEŠTE MOKRÉ VLASY IHNED. NECHTE JE OSCHNOUT. KRÁTKÉ VLASY ČEŠTE OD KOŘÍNKŮ, DLOUHÉ OD KONEČKŮ!!!
MYTÍ
Mnozí lidé jsou stále přesvědčeni, že časté mytí vlasům škodí. Ve středověku dokonce někteří učenci tvrdili, že mytí hlavy není jen škodlivé, ale dokonce životu nebezpečné. Dnes se tomu už lze jenom smát. Pokud potřebujete, myjte vlasy každý den. Existují speciální šampony pro denní mytí. Ovšem v současnosti v podstatě všechny moderní šampony jsou vhodné pro časté mytí hlavy. Vyberte si šampon a kondicionér podle typu a stavu vlasů. Značka prostředků, které používáte, je samozřejmě také důležitá. Musíte výrobci důvěřovat. Je dobře volit šampon a kondicionér od jedné značky. Zlepší se tím účinek na vlasy. Je rovněž důležité vědět, že kvalita a stav vlasů se mění. Takže vždy pěčlivě volte výrobky, které odpovídají situaci. Důležitá je i teplota vody. Příliš horká (víc než 45 °C) vyvolává zbytečnou tvorbu kožního mazu, způsobuje též kořínkům vlasů teplotní šok a v důsledku je poškozuje. Příliš studená voda je zase cestou k nachlazení. Ovšem na závěr mytí se doporučuje vlasy oláchnout chladnější vodou.
ČESÁNÍ
Věnujte pozornost volbě hřebenu a masážního kartáče. Nejlepšími materiály pro česání vlasů jsou stále dřevo, slonovina, kaučuk nebo rohovina. Tyto hřebny nepoškozují vlasy, odstraňují statickou elektřinu. Pokud se jedná o masážní kartáče, optimální jsou ze žíní, speciálního hedvábí, dřeva nebo plastu se speciálními kličkami. Vyhýbejte se kovovým zubům, zvláště ostrým. Masáž kartáčem se doporučuje 2-3x denně. Začínejte od temene a jemnými kruhovými pohyby masírujte na všechny strany. Příjemné teplo posítíte za 3-5 minut. Masáž se nedoporučuje provádět, pokud máte seborrheu. Po masáži kartáč důkladně umyjte.
MASKY
Podle typu vlaů lze zvolit speciální masku, kterou samozřejmě musíte správně použít. Nejlépe je nanést ji na vlhké, osuškou vytřené vlasy ještě nesušené fénem. Masku naneste rovnoměrně po celé délce rukou nebo hustým hřebenem. Nechte účinkovat podle návodu. Pokud to není v návodu uvedeno, nechte působit déle než 3é inut. Tuto proceduru stačí opakovat jednou týdně. Působí do hloubky a její účinek má dlouhodobý efekt.
!!!NEJZDRAVĚJŠÍ PRO VLASY JE PŘIŘOZENÉ SCHNUTÍ. POKUD POTŘEBUJETE VLASY FÉNOVAT NEBO VYFOUKAT, SNAŽTE SE POUŽÍVAT CO NEJCHLADNĚJŠÍ REŽIM. DRŽTE FÉN 4 CM OD HLAVY!!!
Z časopisu FIT PRO ZDRAVÍ

NADMĚRNÉ MNOŽSTVÍ VODY MŮŽE ŠKODIT

9. may 2008 at 23:36 ♣ VIZÁŽ

Nadměrné mnoství vody může škodit

Současná společnost je doslova posedlá nutností hodně pít. Někteří lékaři tvrdí, že pokud nevypijeme nejméně dva litry vody denně, hrozí nám zdravotní újma. Ovšem nadměrný příjem tekutin může být zdravý škodlivý a v některých případech může znamenat i smrtelné nebezpečí. Letos v Kalifornii zemřela na intoxikaci vodou jedna žena, která se zúčastnila soutěže v pití a během tří hodin vypila šest litrů vody. V roce 2005 byla v časopise New England Journal of Medicine zveřejněna studie, podle které se až u jedné šestiny maratónských běžců objevuje tzv. hyponatrémie (zředění krve), které je způsobeno pitím nadměrného množství vody. Těžká hyponatrémie může vyústit v intoxikaci vodou. Její příznaky zahrnují olesti hlavy, únavu, zvedání žaludku, zvracení, časté močení a mentální zmatenost.
Velké množství vody nestačí ledviny vyloučit, voda se dostává do buněk, které se tím nafukují. S tím se ale nedokáží vypořádat neurony v lebce, které mají vyhrazen jen omezený prostor. Takovýto otok mozku může být smrtelný. Nejlepším ukazatelem toho, zda naše tělo potřebuje tekutiny, je žízeň. Náš organismus je totiž ,,chytřejší" než jakékoliv, byť dobře míněné rady.
z časopisu FIT PRO ŽIVOT