February 2008

ANANAS

9. february 2008 at 22:58 ♣ EXOTICKÉ OVOCE
ANANAS

Ananas

Ananas obsahuje mnoho vitaminů, hlavně B12, C a E, 16 různých minerálních látek a stopových prvků (např. draslík, hořčík, vápník, fosfor, zinek, železo), ale hlavně bromelain, což je enzym štěpící bílkoviny.
Ten jednak likviduje ve střevech cizopasné červy a bakterie vyvolávající průjmy, ale také štěpí bílkoviny v potravě na aminokyseliny, brání srážení krve, zlepšuje prokrvování, snižuje krevní tlak, rozpouští usazeniny na stěnách cév a pomáhá odvádět z těla škodliviny. Bromelain uvolňuje svalové napětí a svalové křeče, například při menstruaci a působí protizánětlivě.
Ananas a jeho účinky na organismus:
- zvyšuje stav bílkovin v organismu
- pomáhá při nadměrném nahromadění tekutin v tkáních
- pomáhá při problémech se slinivkou břišní, při střevních poruchách
- čistí tělo od škodlivých látek
- šťáva z ananasu zesvětlí nebo odstraní pigmentové (stařecké) skvrny
- ananasová šťáva se používá při horečce a depresích
KONZUMACE
Ananas kupujeme pouze zralý a uchováváme ho v pokojové teplotě, protože je choulostivý na chlad. Nejjednodušší je čerstvý ananas nakrájet na plátky, odříznout slupku a vyříznout uprostřed dřevnatou osu nebo ho můžeme konzumovat tak, že ho překrojíme a dužninu vyjíme lžičkou. Ananas v konzervě sice zachová většinu vitaminů, ovšem zničí se bromelain. Nezralý ananas má vyšší obsah kyselin, které mohou poškodit zubní sklovinu. Ve výjimečných případech může zralý ananas u citlivějších lidí vyvolat alergickou reakci.
Toto ovoce obsahuje:
70-85% vody
10-18% cukrů
0,3-0,5% kyselin
0,2-0,5 bílkovin
0,3 minerálních látek

BANÁNY

9. february 2008 at 22:56 ♣ EXOTICKÉ OVOCE
BANÁNY
Toto oblíbené ovoce patří k nejstarším kulturním plodinám a u nás zaujímají druhou příčku v pořadí oblíbenosti hned po jablku.
Banánovníky pocházejí z jihovýchodní Asie, odkud se rozšířily do tropických oblastí celého světa. Je to důležitá potrava pro téměř jednu miliardu lidí, kteří je konzumují čerstvé nebo z nich vyrábí mnoho dalších potravin, například i mouku, pivo, kaši a podobně. Banánovník patří mezi nejtypičtější okrasné rostliny tropů. Jsou to víceleté nebo vytrvalé byliny dosahující výšky až 10 m, s nepravým kmenem o průměru 0,3 - 0,6 m, listy dlouhými 2 až 5 m a podlouhlou čepelí. Banány se objevily v Asii už před více než deseti tisíci lety.
Banány patří k dietním druhům ovoce s velkou energetickou hodnotou (355 kJ/100 g dužniny).
Banány obsahují
  • až 25% sacharidů (sacharóza, fruktóza,glukóza)
  • vitamin C ( 100 g 10 - 15 mg)
  • vitamin B6
  • provitamin A
  • vláknina
  • draslík
  • hořčík
  • fosfor
  • železo

MELOUNY

9. february 2008 at 22:54 ♣ EXOTICKÉ OVOCE
MELOUNY
Skvělý pročišťující účinek přináší konzumace melounů hlavně pro naše ledviny přetížené škodlivinami.
Název meloun pochází z řečtiny a znamená velké jablko. Pěstoval se už před čtyřmi tisíci let. Meloun patří nikoliv mezi ovoce, ale je to plodová zelenina z čeledi tykvovitých.
Rozlišujeme dva základní druhy: vodní melouny a cukrové melouny. Vodní meloun má různou velikost a váhu až 2O kg. Je zelené nebo žíhané barvy, s červenou dužninou. Pochází z Afriky, obsahuje 91% vody, jeho energetická hodnota 100 gramů dužiny odpovídá asi 140 kilojoulům .
Cukrový meloun je menší velikosti, žluté až zelenavé barvy. Na rozdíl od melounů vodních má poměrně vysoký obsah cukru, energetický obsah sto gramů dužiny činí asi 230 kilojoulů (55 kilokalorií).
Melouny obsahují:
- četné bilolátky
- beta-karoteny a vitamin A
- 90-95% vody
- 3-12% cukru
- sodík
KONZUMACE
Konzumace melounů díky obsahu vitaminu A chrání tělo před volnými radikály, viry a bakteriemi. Dobře pročišťuje ledviny a látka B3 zajišťuje lepší dodávání kyselin našim buňkám.
Posiluje obranný systém, chrání pokožku před vysušením. Je vynikajícím prostředkem k hubnutí, protože zasytí, pročistí a přitom obsahuje málo kalorií.

TOMEL

9. february 2008 at 22:46 ♣ EXOTICKÉ OVOCE
TOMEL
Tomel japonský (Diospyros kaki) je dřevina, která se pěstuje především v Číně a Japonsku. Planě roste jen v Koreji. Tomelů je na 200 druhů. I když rostou převážně v tropech, najdeme je i na Balkáně a v jižních státech USA.
Čína produkuje dokonce víc plodů tomelu než plodů citrusových. Je to tedy ovoce v těchto oblastech velice oblíbené a požadované. Dováží se i k nám. Lze ho jíst syrové nebo v kompotech. Suší se stejně jako třeba fíky.
Tomel má plody (botanicky jsou to bobule) připomínající rajčata. Jsou hladké, žluté až pomerančové barvy, kalich, sestavený ze čtyř lístků u stopky plodu, setrvává i po úplném dozrání. Mají tak vysoký obsah tříslovin, že se těsně po utržení téměř nedají jíst. Chutnají velmi svíravě a tato chuť jim zůstává i později, i když jsou velmi sladké a vcelku chutné. Obsah tříslovin se řídí podle jejich vývinu a opylení. V Číně se češou některé druhy až dlouho po opadu listů, aby plody přešly mrazem. Jsou pak velmi chutné a sladké.
U nás se jim říká "čínské datle" nebo "kaki". Některé plody mají semena, jiné, které jsou z bezsemenných odrůd, je postrádají. Dřevo tomelu je dobré jakosti a vyrábí se z něho nábytek, hudební nástroje i jiné předměty.
KONZUMACE
Kaki směs k minutkám -3 kaki, 1 citron, 3 čerstvé nebo sterilované kapie, 3 rajčata, 5 lžic kečupu, 2 lžíce citronové šťávy. Dobře vyzrálé a měkké kaki příčně překrojíme, oloupeme, odstraníme semena a dužninu nakrájíme na kostičky. Přidáme na kostičky nakrájený, oloupaný a semen zbavený citron, kapii a rajčata. Směs doplníme kečupem, citronovou šťávou a promícháme. Podáváme ji ke grilovanému nebo pečenému masu, k minutkám a k pokrmům připraveným ze šunky.

CITRONY

2. february 2008 at 18:06 ♣ EXOTICKÉ OVOCE
CITRONY
Přidávejte citronovou šťávu kam jen to jde- to čajů, vody, salátů, ryb- vitamin C v nich obsažený je totiž naprosto nezbytným prvkem pro dobré fungování vašeho organismu.
Citrony jsou typickým jižním ovocem, pěstují se ve Středomoří, v Itálii, Španělsku a na Floridě. James Cook jako první kapitán dokázal zabránit kurdějím na palubě, když přikázal posádce jíst pravidelně citrony. Původ citronu je pravděpodobně v Indie nebo Číně.
ÚČINKY PRO ORGANISMUS
- urychlují metabolismus bílkovin
- posilují imunitní systém a obranyschopnost
- posilují tepny
- podporují růst a omlazení buněk
- posilují vlasy, pokožku a nehty
- zvyšují výkonnost
- působí preventivně proti křečovým žilám
- odstraňují krvácení z dásní
- urychlují hojení ran
- zvyšují odolnost vůči infekcím
Citron je především známý a cenný pro svou vysokou koncentraci vitaminu C. Kyselina askorbová stimuluje v žaludeční sliznici tvorbu kyseliny solné a pepsinu, čímž zvyšuje zužitkování bílkovin, železa a vápníku v těle. Vápník potřebují kosti a zuby, bílkoviny dodávají potřebnou energii a železo přivádí kyslík do všech buněk. Vitamin C pomáhá při tvorbě noradrenalinu a betaendorfinu, což jsou hormony štěstí a euforie.
Požít citron se doporučuje před nějakou sportovní aktivitou, protože se bílé krvinky naplní vitaminem C a my tak budeme výkonnější. Také při velkém nervovém vypětí a stresu musíme tělu dodat dávku vitaminu C. Tento vitamin je ale také nezbytný pro růst vlasů a nehtů a pro dobrý zrak.
KONZUMACE
Kůra většiny citronů je chemicky ošetřena fungicidy, případně potažena voskem, proto se vyhýbáme její konzumaci, nestrouháme ji a nepoužíváme jako koření.

ARTYČOKY

2. february 2008 at 18:02 ♣ EXOTICKÉ OVOCE
ARTYČOKY
Artyčoky jsou u nás ještě trochu exotické, ale nacházejí víc dál tím víc příznivců. A to je dobře, protože je to velmi cenná a prospěšná zelenina.
Tato dekorativní zelenina tvoří velká květní poupata, která se sklízejí krátce před květem a mají nahořklou, celeru podobnou chuť. V Evropě se pěstuje jako zimní zelenina, v Americe po celý rok. Snad největší oblibě se těší ve Středomoří.

Artyčok obsahuje vitaminy B, C, karoten, karoteny, železo, hořčík, cukr inulin pro diabetiky, flavonoidy, slizy, minerální látky, hořčiny, ale především cynarin, což je biologicky aktivní látka omlazující buňky, která chrání játra, snižuje cholesterol a je prevencí žlučových kamenů. Obsah všech těchto biolátek předurčuje artyčok k léčbě mnoha zdravotních obtíží.
ÚČINKY PRO ORGANISMUS
- chrání játra
- podněcuje vylévání žluči z jater do dvanácterníku
- působí proti žlučovým kamenům
- reguluje hladinu cukru v krvi
- pomáhá při potížích se zažíváním
- působí protizánětlivě
- snižuje cholesterol
- omlazuje buňky
Při nákupu artyčoku dbáme na to, aby měl semknuté listeny bez nahnědlých listů, které jsou přezrálé a také dáme pozor na to, aby artyčok nebyl příliš velký. Nejhodnotnější částí je artyčokové srdíčko. Tuto zeleninu můžeme smažit, péct, vařit, konzervovat, přidávat do salátů, polévek. Při konzervaci se zmenšuje obsah cenných látek, léčivý cynarin však zůstává.

KONZUMACE
Čerstvé artyčoky nejprve zbavíme stonku, zatvrdlé a zaschlé části a pak jej vaříme v osolené vodě s trochou octa. Při jídle otrháváme lístky z vnějšího kruhu a vysáváme měkkou dužninu z listů (zbytek listů není jedlý).

AVOKÁDO

2. february 2008 at 18:00 ♣ EXOTICKÉ OVOCE
AVOKÁDO
Avokádo je vysoce považovaným ovocem pro svou značnou vitaminovou hodnotu a výživnost. A co víc, pomáhá také snižovat nadváhu.
Avokádo pochází ze Střední Ameriky, dnes se pěstuje v subtropických a tropických oblastech. Je podobné hrušce, proto se česky nazývá také hruškovec, tento název se ovšem příliš nevžil. Má až 15 procent přirozeného tuku, a to hlavně ve formě vícenásobně nenasycených mastných kyselin, proto je avokádo vhodnou alternativou pro ty, kdo nechtějí nebo nemohou konzumovat živočišné tuky. Kromě toho obsahuje speciální druh cukru, po jehož konzumaci se hladina cukru v krvi nezvyšuje, ale naopak snižuje, takže zahání únavu, navozuje duševní svěžest a posiluje nervové a mozkové buňky. Avokádo snižuje hladinu inzulinu, což způsobuje, že se tuky lépe rozpouští a tím pádem pomáhá snožovat nadváhu. Za pozornost stojí i přítomnost lecitinu a mědi, která podporuje tvorbu červených krvinek.
ÚČINKY PRO ORGANISMUS
- pomáhá snižovat nadváhu
- mírní menstruační problémy
- pomáhá tvorbě červených krvinek
- je to zdroj bílkovin
- podporuje soustředění
Avokádo je k dostání po celý rok. Ke konzumaci se nejlépe hodí plody, které se dají lehce stiknout, vyžadují však brzkou konzumaci. Z avokáda se připravují saláty, různé předkrmy, pomazánky, podáváme ho studené nebo teplé, zapečené se sýrem. Má specifickou chuť, takže se doporučuje kořenit jen solí a pepřem. Před konzumací avokádo rozřízneme, vybereme pecku, vydlabeme dužninu a pokapeme ji citronem, protože jinak mastné kyseliny zoxidují, dužnina se zabarví dohněda a mastné kyseliny a další cenné látky se zničí.
KONZUMACE
Avokádo je ideální, zdravou a chutnou svačinkou, z pecky se dá ale i vypěstovat hezká pokojová rostlina, když pecku vložíme do sklenice s vodou a počkáme, až nám vyraší výhonek. Pak v květináči zakryjeme zeminou a postavíme na slunečné, světlé stanoviště.

KIWI

2. february 2008 at 17:57 ♣ EXOTICKÉ OVOCE
KIWI
Kiwi je ovoce dostupné ve všech ročních obdobích a tak nic nebrání tomu, aby se tento významný zdroj vitaminu C objevoval na vašem jídelníčku často.
Kiwi je plod aktinidie ovocné, která může dosahovat výšky až osm metrů. Pochází z Číny, proto se mu také říká čínský angrešt. Vyšlechtěné velkoplodé odrůdy kiwi ale mají svůj původ na Novém Zélandě, odtud pochází jejich obchodní název.
ÚČINKY PRO ORGANISMUS:
- posiluje imunitní systém
- prevence proti infekcím
- podporuje růst kostí
- urychluje látkovou přeměnu
- stimuluje srdeční sval
- zpevňuje cévy
- podporuje tvorbu hormonů
- zlepšuje vidění
Kiwi obsahuje velké množství vitaminu C, v gramu kiwi je miligram vitaminu C, čímž pokrývá denní spotřebu tohoto vitaminu. Zlepšuje náladu a snižuje stres, vitamin C se podílí na urychlení látkové přeměny, zvyšuje soustředění. Nalezneme tu ale i mnoho hořčíku, který přispívá ke zdravé funkci srdce. Hlavně v zimních měsících je kiwi výbornou prevencí chřipek, nachlazení a rýmy. Je to i významný zdroj energie pro sportovce, kterým také pomůže například při namožení vaziv nebo podvrknutém kotníku, protože díky vysokému obsahu vitaminu C zpevňuje vaziva.
KONZUMACE
Tyto plody můžeme dlouho skladovat a nejsou přitom ani tolik chemicky ošetřeny jako jiné ovoce. Při teplotě 1 °C a 90% vlhkosti vzduchu vydrží až 5 týdnů. Kiwi chutná nejlépe v čerstvém stavu, ale můžeme z něho dělat i kompoty, koláče, ovocné dezerty, marmelády, používají se ke zdobení dezertů a výrobků studené kuchyně. Někteří lidé na kiwi reagují alergicky.

MANGO

2. february 2008 at 17:54 ♣ EXOTICKÉ OVOCE
MANGO
Mango je prastaré tropické ovoce, které uklidní vaše podrážděné nervy a pomůže vám ve stresových situacích. Umí toho ale mnohem více.
Mangovník pochází z východní Indie, dorůstá do výšky 25 m a jeho plody dosahují váhy až dva kilogramy. Mando má různou barvu- zelenou, žlutou, červenou, oranžovou a také různý tvar, nejčastěji oválně podlouhlý. Dužnina je šťavnatá, sladká, chutí připomíná broskev, uprostřed s velkou peckou.
ÚČINKY PRO ORGANISMUS:
- prevence infekcí a nachlazení
- chrání sliznice
- podporuje biosyntézu v buněčném jádře
- pomáhá při únavě očí
- dodává pokožce a vlasům barvu
- má uklidňující účinky
- dodává energii
- pomáhá při špatné usínání
Cenné je pro velký obsah vitaminu E, C, B a karotenu. Vitamin C posiluje buňky, vitamin A chrání sliznice, vitamin B je nepostradatelný pro syntézu bílkovin, podporuje dobré nervy a klidný spánek. Má také množství minerálních látek a stopových prvků- měď, hořčík, mangan, draslík a zinek- které mají vliv na hezké vlasy, pleť, kladně působí na štítnou žlázu a hormony.
KONZUMACE
Z manga se připravují chutné ovocné saláty, zavařuje se, zužitkovává se na pyré, vařené mango se používá jako příloha k masu a šunce, přidává se do dezertů a zmrzlinových pohárů. Slupka je nepoživatelná. Mango je v obchodech k dostání celoročně. Pecku můžeme zasadit do květináče a oživit si tak byt hezkou rostlinou.
Soubor:Mango flower.jpg

POMERANČ

2. february 2008 at 17:53 ♣ EXOTICKÉ OVOCE
POMERANČ
Hlavně v chladnějším období nám pomeranče zajistí přísun vitaminu C, který nás bude chránit před chřipkou a nachlazením. Umí toho ale daleko více.
Pomeranče pochází z Asie a jižní Číny. Je známo přes 200 odrůd pomerančovníků od žlutooranžové po tmavě červenou barvu. POmeranč je proslulý svým bohatstvím vitaminu C, plod o váze 180g ho má 70 mg, což se rovná denní spotřebě člověka. Vitamin C zajistí duševní svěžest a vitalitu a účastní se mnoha chemických reakcí látkové přeměny.
Cenný je ale také pro obsah vitaminů skupiny B, hlavně biotinu, který se stará o pěkné vlasy a pokožku a dále pak kyseliny pantotenové a kyseliny listové, která podporuje krvetvorbu. Najdeme tu i vápník posilující kosti a zuby a hořčík pomáhající činnosti srdce a svalů. V neposlední řadě je třeba zmínit i selen, který posiluje imunitní systém. Pomeranče dokáží vzpružit organismus, zlepšit výkonnost a soustředění.
ÚČINKY PRO ORGANISMUS:
- dodává energii a svěžest
- chrání před chřipkou a nachlazením
- podporuje soustředění
- aktivuje tělesné žlázy
- posiluje imunitu
- stará se o krvetvorbu
- posiluje vazivové tkáně
- pomáhá při dietách
KONZUMACE
Při koupi pomerančů dbáme na to, aby byly pevné a relativně těžké vzhledem ke své velikosti, což značí, že obsahují hodně šťávy. Pokud je oloupeme, nebo vymačkáme šťávu, měli bychom vše hned zkonzumovat, protože jinak se působením světla ztratí vitamin C. Je ale mnohem zdravější jíst pomeranče i s dužninou, nejenom pít šťávu, protože dužnina obsahuje bioflavonoidy, rostlinné látky, které chrání vitamin C před oxidací a zvyšují mnohonásobně jeho účinnost. Pomerančová kůra může obsahovat jedové látky, proto bychom ji neměli používat (například do moučníků), ovšem dnes se dají koupit i chemicky neošetřené plody (například v prodejnách zdravé výživy).

PAPÁJA

2. february 2008 at 17:52 ♣ EXOTICKÉ OVOCE
PAPÁJA
Toto jedinečné tropické ovoce je neobyčejně výživné, zvyšuje životní energii a posiluje organismus.
Papája je až deset metrů vysoká bylina, která se pěstuje pro oválné plody vážící až 2,5 kilogramu, které mají zelenou, oranžovou nebo žlutou barvu s dužninou připomínající chutí ananasové melouny. Původ má ve střední Americe, ale dnes se pěstuje v tropech po celém světě.
Nejvíce ceněnou složkou papáji jsou její enzymy, které tento plod s tenkou slupkou potřebuje k ochraně před hmyzem v době zrání. Dále má mnoho provitaminu A, který chrání sliznice a zajišťuje vitalitu buněk, kyselinu pantotenovou a vitamin C.
ÚČINKY PRO ORGANISMUS:
- zlepšuje stav bílkovin v buňkách
- kladně působí na srdce a krevní oběh
- zvyšuje životní energii
- posiluje sliznice
- zvyšuje imunitu
- aktivuje tvorbu svalů
- zlepšuje vidění
- chrání před infekcí dýchacích cest
Enzymy v tomto ovoci štěpí bílkoviny v potravě na aminokyseliny. Mnoho lidí má dnes problém s nedostatečným zužitkováním bílkovin, což způsobuje, že bílkoviny hnijí ve střevech, vznikají trávicí problémy, kožní onemocnění a alergie. Právě v těchto případech pomáhá papája, která zajistí tělesným buňkám prostřednictvím krve přísun hodnotné bílkoviny.
KONZUMACE
Papája je k dostání po celý rok. Při stisknutí nesmí být příliš měkká. Plod zpracujeme tak, že jej rozkrojíme, odstraníme semena a vydlabeme dužninu. Pojídáme ji hlavně čerstvou, nebo z ní připravíme džemy či kompot. Dá se ochutit citronovou šťávou, nebo ji kombinujeme v ovocném salátu s dalším ovocem. Konzumací papáji zajistíme lepší stravitelnost i ostatním součástem potravy, protože enzym papain zabezpečuje tvorbu trávicích enzymů.

CURUBA

2. february 2008 at 17:48 ♣ EXOTICKÉ OVOCE
CURUBA
Curuba je u nás zatím nepříliš známá plodina, zato v Kolumbii je to národní ovoce.

Curuba, někdy se též můžete setkat s názvem Banana Passionsfruit kvůli podobě s banánem, spadá do čeledi mučenkovitých. Mučenkotivé druhy mají většinou oválný tvar, ale curuba je plod protáhlý, okolo deseti centimetrů dlouhý a jak už bylo řečeno, svým tvarem připomíná banán. Na rozdíl od něj je však světlejší, má tenčí slupku a růžovo-oranžovou rosolovitou dřeň s mnoha jadérky, které se také dají konzumovat.
KONZUMACE
Obsahuje vitaminy A, C, B1 a B2, niacin a riboflavin. Je to velmi aromatické ovoce, trochu nakyslé, chutí podobné jablku. Slupka se většinou loupe, nebo se plod jí tak, že se překrojí na půl a lžičkou se vybere dužnina. Jí se samostatně, nebo se z něj připravuje sirup, želé, pečivo, nákypy a podobně.
Původně curuba rostla divoce v jihoamerických Andách a dnes se do Evropy dováží hlavně z Kolumbie a Nového Zélandu.

DURIAN

2. february 2008 at 17:46 ♣ EXOTICKÉ OVOCE
DURIAN
Zajímavé ovoce, které jedni milují a jiným se zase při kontaktu s ním zvedá žaludek.
Durian je stálezelený strom dosahující výšky až čtyřicet metrů s tmavými listy a rozložitými větvemi. Roste v oblasti tropických deštných lesů v Indonésii, jižní Indii a Thajsku. V indonéštině znamená slovo duri trn, což také vypovídá o tom, jak durian vypadá. Toto velké ovoce, které může vážit až pět kilo, má tlustou zeleno-žlutou slupku s mnoha trny. Tento obal se při dozrání rozdělí na pět částí a v každé je ukryto hnědé semeno pokryté silnou, krémovou drtí.
Durian je zajímavý nejenom na pohled, ale i na aroma, které může mnoho lidí odradit. Není totiž příliš vábné a tak v zemích, kde se pěstuje, jsou často cedule v hotelích zakazující přechovávání durianu, problém můžete mít v dopravních prostředcích. Durian se dá sehnat i v naší obchodní síti a tak nelze než doporučit, abyste jej při skladování drželi stranou od ostatních potravin, jinak by mohly načichnout jeho specifickou vůní.
KONZUMACE
Prodává se buď již vyloupaný, ale pokud ho kupujete vcelku, vybírejte pouze zralé plody. Zralost poznáte tak, že takový durian již vydává silný zápach, nezralý nevoní skoro vůbec. Také s ním pořádně zatřeste, abyste zjistili, zda se semena již uvolnila. Při poklepu by měl vydávat dutý zvuk. Durian otevřete nožem, po otevření vám odhalí velká semena s dužninou.

KARAMBOLA

2. february 2008 at 17:44 ♣ EXOTICKÉ OVOCE
KARAMBOLA
Karambola je nízký stromek (Averrhoa carambola) pocházející z Indie, který se dnes pěstuje také v dalších tropických a subtropických oblastech jako je Brazílie, Kolumbie a Thajsko.
Karambbola je pěti až šesticípý plod, který má ostré hrany a hladkou zelenou nebo žlutou slupku. Tyto plody jsou velké šest až dvanáct centimetrů a váží mezi 50 až 100 gramy. Uvnitř se ukrývá šťavnatá dřeň jantarové barvy, která má sladkou nebo mírně kyselou chuť. Karambola dozrává po celý rok a voní po jasmínu.
Toto ovoce obsahuje množství vitaminu C a minerální látky jako je vápník, železo, hořčík a fosfor. Posiluje kosti a také imunitní systém.
KONZUMACE
Karambolu lze skladovat jen po omezenou dobu, proto se k nám dováží ještě nezralá, v pokojové teplotě pak plod dozraje a poté se musí hned zkonzumovat. Jí se hlavně čerstvá se slupkou a se zrníčky, nebo slupku můžeme také lehce stáhnout. Zajímavý tvar karambolu předurčuje k tomu, aby zdobila různé poháry, zákusky, zmrzliny -když se totiž nakrájí na plátky, tak tvoří efektní hvězdičky.

TAMARILO

2. february 2008 at 17:43 ♣ EXOTICKÉ OVOCE
TAMARILO
Tamarilo je Víceletá keřovitá rostlina (Cyphomandra betacea) pocházející z Peru. Dnes se pěstuje v tropických a subtropických horských oblastech po celém světě. K nám se dováží hlavně z Brazílie, Kolumbie a jižní Afriky.
Toto ovoce vytváří hrozny bobulovitých plodů vejčitého tvaru o velikosti asi 9 cm, s tenkou, hladkou, červenou slupkou, vzhledem připomínající rajská jablíčka -tomaty. Někdy se tamarilu proto také říká tomatový strom nebo tomatovník. Některé druhy mají žlutohnědou nebo žlutou slupku.
Dužina je žlutá nebo načervenalá, jádra se dají také konzumovat. Zralý plod má trpkosladkou chuť, nezralé plody jsou velmi hořké. Tamarilo obsahuje vysoké množství vitaminu C, provitamin A, železo, vápník, draslík, hořčík, fosfor a křemík.
KONZUMACE
Konzumuje se nejlépe tak, že se rozkrojí, pocukruje se a dá se odležet přes noc do lednice. Když ho zbavíme slupky, která je hořká, dá se také vařit jako například rajské jablíčko. Oloupané tamarilo se hodí do ovocných salátů, zmrzlin, kompotů, zavařenin nebo se také často se zpracovává s cukrem a smetanou na krém.

LITCHI-LÍČÍ

2. february 2008 at 17:41 ♣ EXOTICKÉ OVOCE
LITCHI - LÍČÍ
Litchi je malé tropické ovoce se šťavnatou, sladkou dužninou s jemným aroma.

Litchi jsou malé plody až deset metrů vysokých stromů (Litchi chinensi), mají tuhou světlou červenou slupku se šupinami a hnědou, tvrdou pecku. Dřeň je bílá, šťavnatá, se sladkokyselou kořeněnou chutí.
Původ mají v jižní Číně, dnes se pěstují v zemích subtropického pásu. Tvarem připomínají lískové oříšky, proto se jim říká také "čínské lískové oříšky". Dužnina voní po muškátech nebo růžích, někdy až skoro kafrově.
Litchi obsahuje vitamin C, draslík, sodík, vápník, riboflaviny a niacin.
KONZUMACE
Litchi před konzumací oloupeme a odpeckujeme. Jíme samostatně nebo se přidává do ovocných salátů, suší se nebo se z nich dělají kompoty. Dnes už se dají sehnat i v naší obchodní síti.

GRANÁTOVÉ JABLKO

2. february 2008 at 17:36 ♣ EXOTICKÉ OVOCE
GRANÁTOVÉ JABLKO
Název granátové jablko pochází z latinského "mala granata" nebo-li jablka zrnitá. Původem je toto ovoce z Persie, dnes se pěstuje v tropických a subtropických zemí po celém světě, k nám se dováží hlavně že Středozemí. Granátové jablko je plod granátovníku (Punica granatum), který se také nazývá marganík granátový. Je to opadavý keř nebo strom dosahující výšky až šesti metrů, který se může dožít i 200 let.


Granátová jablka mají velikost až dvanáct centimetrů, mají hladkou a tlustou slupku červené až hnědé barvy. Po rozkrojení můžeme vidět velké množství peciček, které jsou obaleny šťavnatou, sladkou dužninou. Tato ovoce obsahuje přes 70 % vody, velké množství sodíku, cukrů, vitaminy skupiny B, c a A.

KONZUMACE
Granátová jablka se po rozpůlení konzumují lžičkou a to buď k přímo, nebo jsou oblíbenou ozdobou ovocných a zmrzlinových pohárů, dortů, salátů, přidávají se také k drůbeži, rybám a grilovanému masu. Granátovník se využívá nejenom kvůli jeho plodům. Z listů se připravuje čaj, ze slupek plodů, kořenů a z kůry se získává barvivo, v lékařství se používá kůra stromů bohatá na taniny a také jeho dřevo je velmi kvalitní, a proto se uplatňuje hlavně v řezbářství.

GUAVE

2. february 2008 at 17:35 ♣ EXOTICKÉ OVOCE
GUAVE
Guave je chuťově zvláštní ovoce, jakoby se v něm nakombinovala směs hrušek, kdoulí a fíků.
Guave (Psidium guajava) je druh z čeledi Guava (Psidium) z rodiny myrtových rostlin (Myrtaceae). Původ má v tropické Americe, dnes se pěstuje v celé tropické oblasti, hlavně Jižní Africe, Kalifornii, na Floridě a v Indii.
Je to keř, případně strom, který dorůstá do výšky až několika metrů, má bílé květy, ze kterých se pak vytváří bobule kulatého nebo vejcovitého tvaru o délce až dvanáct centimetrů. Slupka zralých plodů je světlezelená nebo žlutá, hustě žíhaná, uvnitř se nachází čtyři až pět komor se šťavnatou bělozelenou nebo žlutou dření chutnající podobně jako směs hrušek, kdoulí a fíků.
KONZUMACE
Guave obsahuje množství vitaminu C, dále pak provitamin A, vitamin B a z minerálních látek stojí za zmínku obsah vápníku, železa a fosforu. Má příjemnou sladkokyselou chuť. Dužnina ukrývá velké množství semínek, která jsou většinou také jedlá. Konzumujeme ji přímo -oloupanou, případně pocukrovanou a dochucenou citronovou šťávou, nebo se z ní připravují kompoty, marmelády, želé, ovocné saláty, zmrzliny nebo šťávy.

MARACUJA

2. february 2008 at 17:25 ♣ EXOTICKÉ OVOCE
MARACUJA
Toto exotické ovoce je známé pod několika názvy - maracuja, mučenka nebo granadilla.

Maracuja je druh mučenky pocházející z Brazílie. Je to plod liány vyznačující se nádhernými a složitými květy, které ukrývají symboliku ukřižování Ježíše Krista (odtud název mučenka). Dnes se pěstuje na plantážích v tropických a subtropických oblastech podobně jako třeba vinná réva, běžně ovšem také zplaňuje, takže se s ní můžeme setkat například v parcích, kolem cest a podobně.

Plody mají modrou, purpurovou nebo žlutou barvu, jsou kulaté nebo oválné, váhy kolem 40 gramů. Mají tenkou kožovitou slupku a šťavnatou rosolovitou dřeň chutí připomínající meruňku nebo broskev. Toto ovoce obsahuje vitaminy B a C, provitamin A, vápník a železo.
KONZUMACE
Maracuja se konzumuje nejlépe lžičkou - po rozříznutí plodu vybíráme dužninu lžičkou. Pevná kožovitá slupka je před uzráním hladká a lesklá, v době zralosti je zvrásněná a nedrží pravidelný kulovitý tvar. Exotická sladkokyselá chuť tohoto ovoce vynikne také v ovocných salátech, dezertech, koktejlech, marmeládách či zmrzlinách.

KAKI (nebo také tomel či churma)

2. february 2008 at 17:21 ♣ EXOTICKÉ OVOCE
KAKI (nebo také tomel či churma)
Kaki je plod ovocného stromu tomelu japonského, má jasně oranžovou barvu a tvar připomínají rajče.
Tomel japonský je subtropický strom původem z Koreje, dlouho pěstovaný hlavně v Číně a Japonsku, dnes je rozšířený v subtropech na celém světě. V Japonsku dokonce patří k jednomu z nejoblíbenějších ovocí na trhu. Kaki obsahuje více než 66 % vody, mnoho sacharidů, draslíku, hořčíku, fosfor a vitamin C.
KONZUMACE
Nejchutnější je, pokud je hodně vyzrálé, to má sladkou chuť, která připomíná meruňku. Tomel japonský má sice velmi tvrdé dřevo podobné ebenu, ale plody jsou křehké, proto se sbírají ještě tvrdé a nezralé, aby vydržely dlouho cestu k zákazníkovi. Při nákupu proto dbáme na to, aby byly opravdu zralé nebo až přezrálé, jinak mají trpkou a svíravou chuť. Kaki konzumujeme tak, že plod nařízneme a lžičkou vybíráme dužninu (dužninu můžeme pokapat citronovu šťávou) . Slupka se nejí. Ovoce konzumujeme hned po koupi, protože není příliš trvanlivé. V asijských zemí se kaki suší podobně jako například fíky.
ÚČINKY PRO ORGANISMUS
- posiluje imunitní systém
- je důležitý při látkové přeměně
- pomáhá při stresu, nervozitě a únavě
- má mírný projímavý účinek
- zmírňuje svalové potíže
- pomáhá při srdečních problémech
- podporuje zdravé a silné kosti

POMELO

2. february 2008 at 17:18 ♣ EXOTICKÉ OVOCE
POMELO
Pomelo je exotické ovoce vzhledem připomínající velký zelený grep a obsahuje hlavně vitamin C, A a železo.
Je vydatným zdrojem draslíku. Pomáhá proti vysokému cholesterolu a srdečním nemocem. Má jen velmi málo kalorií, neobsahuje žádný tuk, sodík ani cholesterol.
Pomelo se konzumuje syrové, bez slupky a to většinou přímo, nebo se přidává do ovocných salátů i do marmelád pro zpestření chuti.
Tento kříženec grapefruitu a pomeranče je největším členem z rodiny citrusovitých, Sice se velmi podobá grapefruitu, ale je spíše sladký než kyselý. Má různé druhy, některé jsou kulaté, jiné mají hruškovitý tvar. Má silnou, pórovitou kůru zelené až žlutozelené barvy s bledě žlutou, oranžovou až červenou dužninou.
Pomelo pochází z Jihovýchodní Asie, dnes se ale pěstuje také v karibské oblasti a v USA. Plody dozrávají na přelomu roku od listopadu až do března.

KONZUMACE
Před samotnou konzumací pomelo oloupeme a zbavíme ho také bílé části kůže, který bývá poměrně silná. Pak pomelo rozdělíme na křížaly, které stáhneme z kůžičky, protože je hořká stejně jako semínka. Nyní už se směle můžeme pustit do jídla.